پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78263  | تاریخ خبر : 1396/09/13  | ساعت : 18:05

تودیع و معارفه پر حرف و حدیث بلدیه تبریز/

نجفی: شهرداری دوران من بهترین دوران بود/ شهین باهر: شهرداری را با ۵۵۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۲ هزار نیروی انسانی تحویل گرفته ام!


نصر: مراسم تکریم شهردار سابق و معارفه سکاندار جدید شهرداری که از دوم مهر ماه (روز انتخاب شهردار جدید) همه در انتظارش بودند، سرانجام در دوازدهم آذر ماه برگزار شد، اما به صحنه قدرت نمایی و عرض اندام شهردار سابق و معاون فعلی وزیر صنعت، معدن و تجارت تبدیل شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، آیین معارفه  پنجاه و ششمین شهردار کلانشهر تبریز "ایرج شهین باهر" و تکریم از "صادق نجفی" در سالن اجتماعات پتروشیمی با حضور مسئولان استانی و کشوری در حالی برگزار شد که این سالن نه تنها ظرفیت خود را تکمیل کرده بود بلکه بسیاری از مشتاقان مراسم سرپا ایستاده بودند و مشخص بود بیشتر از توجه به مراسم معارفه در انتظار سخنان شهردار سابق تبریز برای خداحافظی از پست خود و عکس العمل سکاندار جدید شهرداری به آن سخنرانی بودند.

در مراسم معارفه و تکریم که یک مراسم مشهور برای تغییر مدیریتی در جایگاه های مهم استان همچون استانداری، شهرداری، سازمان های اصلی شهری و... شناخته می شود، مدیریت سابق از عملکرد خود و جدید از برنامه های خود سخن می گوییند، اما آئین معارفه  پنجاه و ششمین شهردار کلانشهر تبریز کمی متفاوت تر گذشت، گویی شهردار سابق معتقد بود بهترین اداره شهری داشته و شکی نسبت به برنامه های مدیریتی سکاندار جدید دارد و شهردار جدید هم عملکرد های سکاندار قبلی را شکست خورده تلقی می کرد.

"صادق نجفی" شهردار سابق کلانشهر تبریز که انتظار داشت در این مراسم کلیپی از پروژه ها و عملکردهای وی در چهار ساله گذشته پخش شود ولی این موضوع عملی نشد؛ گفت: همه ما روزی از سمت خود کنار خواهیم رفت، اما متاسفانه عادت داریم کسانی که می‌روند را مورد انتقاد و کسانی که می‌آیند را مورد استقبال قرار دهیم.

وی که نارضایتی خود را به وضوح نشان داده بود در طول مراسم ضمن ارائه عملکرد چهار ساله در سمت شهرداری از تعریف خود و حرف های پرکنایه به برخی مسئولین چشم پوشی نکرد،  و اظهار کرد: مردم تبریز باید به شهرداری من افتخار کنند زیرا برای اولین بار نماینده شهرداران ایران شدم و بنده در نیویورک برای رهبران شهری جهان ، در میلان، در ترکیه از اثرگزاری شهرهای کهن و در مقر سازمان ملل در مورد اسکان و... به ارائه‌ی مطالب خود پرداختم.

وی که با وجود تمام حاشیه های ایجاد شده در خصوص عملکرد چهار ساله شهردار و شورای چهارم ، با اعتماد به نفس از موفقیت های مدیریتی خود می گفت، افزود: "عطر آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید"، و مردم شاهد عملکرد شهرداری‌ بودند و هستند، شورای چهارم هم که از بی‌نظیرترین شوراهای شهر تبریز بود،  شاید در هر مسیری اشتباهاتی وجود داشته باشد اما تاریخ نشان خواهد داد که شورای چهارم از بهترین ها بود، شاید شورای پنجم هم اگر به مواردی که توسط رئیس شورای پنجم در ابتدای مراسم ذکر شد، توجه کرده و عملیاتی کند، بهترین می‌شود.

نجفی ادعا کرد که بودجه شهرداری به گونه‌ای است که باید خودش درآمدزایی کرده و هزینه کند و شهرداری تبریز طی چهار سال گذشت هشت هزار میلیارد تومان درآمد داشته است و افزود: شهرداری تبریز با مصوبه شورا، هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای مترو، سال ۹۲ با همکاری سایر دستگاه‌ها از میان بردن ۷۰۰ معتاد متجاهر با هزینه قریب به پنج میلیارد تومان، تعویض ۳۷۰۰ تاکسی و راه اندازی سالن همایش‌های بین‌المللی تبریزبا بیش از ۱۵۰۰ نفر ظرفیت فعالیت شهری بسیاری داشته است.

وی که در میان سخنان خود از تیکه اندازی به شکور اکبرنژاد و شهین باهر و برخی از مسئولان دریغ نکرد، در حرفی عجیب خطاب به اشرف نیا یکی از اعضای پنجمین شورای اسلامی تبریز گفت: وضعیت بازار و قیمت تره بار هم باید از آقای اشرف نیا پرسید ایشان از ما دهاتی تر است!

وی با بیان اینکه مهندس شهین‌باهر در طول مدیریت بنده از جمله افرادی بود که به پروژ‌ه‌ها علاقه داشت، به دشواری های پروانه گرفتن از شهرداری اشاره کرد و در آخرین سخنان خود گفت: کارکنان شهرداری و به ویژه پاکبانان شهری بسیار مخلص و تلاش‌گر هستند و بر این اساس شهر تبریز طی سه سال متمادی از سوی سازمان های مردم نهاد سازمان ملل به عنوان "شهر زندگی" نامیده شد و در انتها از سکان مدیریت شهرداری تبریز را ایرج شهین باهر سپرد.

"ایرج شهین باهر" شهردار و سکاندار جدید شهرداری که از دوم مهر ماه بر سر کرسی خود حاضر شده است و بدون انتظار برای برگزاری آیین معارفه و قبل از آغاز هر گونه اقدامی، آمار اقتصادی و وضعیت فعلی شهرداری را  استخراج کرد تا نسبت به آن قدم بر دارد.

وی که با تعجب به اعتماد به نفس و قدرت نمایی "صادق نجفی" می نگریست، زمانی که روی صحنه رفت، گفت: آیین تودیع و معارفه تلاقی یک پایان و شروع است و مطرح شدن گلایه‌هایی در این آیین قابل پیش‌بینی بود، با این حال بنده سخنانم را از دیروز آماده کردم و با جو کنونی سالن مرتبط نیست.

وی بعد از شنیدن سخنان شهردار سابق مبنی بر درآمد میلیاردی شهرداری، اذعان داشت: شهرداری تبریز ۵۵۰ میلیارد تومان بدهی و ۱۲ هزار نیروی انسانی دارد که ماهانه ۴۰ میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق پرسنل می‌شود. تحقق بودجه شهرداری تبریز در مجموع هفت ماه گذشته ۵۵ درصد بوده که ۷۲ درصد آن صرف هزینه‌های جاری و ۲۸ درصد نیز در بخش عمرانی هزینه شده است؛ با این حال بنده عزم راسخ داشته و این آمار و ارقام و رکود اقتصادی حاکم منجر به دلسردی من ‌نمی‌شود.

وی که در آستانه رویداد فراملی تبریز 2018 کلید شهرداری را به دست گرفت، معتقد است مسئولیت اش به دلیل این امر دو چندان است. روی هم رفته می توان گفت سکانداری شهرداری با باری از بدهی ها و رویدادی بزرگ بر دوش این مسئول جوان و متخصص گذاشته شد.

"شهین باهر" که معتقد است  پاکدستی، عدالت و انسان محوری را مد نظرکارهای خود قرار خواهد داشت، بیان کرد: تلاشم برای ریشه‌کنی رانت و فساد از مدیریت شهری و کسب اعتماد شهروندان به واسطه‌ی شفاف‌سازی امور است. مردم مطمئن باشند که به هیچ عنوان با رانت‌خواران و افراد فاسد تعامل و مماشعت نمی‌کند.

وی که در ابتدای برنامه بیان کرده بود که خیلی مختصر حرف خواهد زد، چرا که فرد اجرایی بوده و زیاد اهل حرف زدن نیست، در طول ارائه سخنرانی اش  به موارد کوتاه بسنده کرد و در انتهای سخنان خود با جمله که بیشتر به "صادق نجفی باز می گشت" گفت: برنامه بنده اجرایی و عملیاتی است؛ چرا که مردم از شعار خسته شده و تنها اجرائیات را می‌پذیرند.

این گزارش حاکی است، آیین معارفه  پنجاه و ششمین شهردار کلانشهر تبریز "ایرج شهین باهر" و تکریم از "صادق نجفی" که بعد از دو ماه انتظار و در ظاهر بعد از نشستم صادق نجفی بر صندلی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از نگاه اکثریت بیشتر به قدرت نمایی طرف مقابل شبیه بود تا معارفه شهردار جدید ولی "ایرج شهین باهر" که با وقت شناسی هم برای استقبال از مهمانان خود سر موقع در سالن حاضر شده بود، توانست با ارائه آماری مسند از چهار سال قبل فعالیت های شهرداری، توجه عموم را به خود جلب کند.

--------------------------

گزارش از گلناز پورنامی

---------------------------

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (4)

یعنی با فرمایش شهردار محترم جدید، میانگین حقوق پرسنل شهرداری( کارمند -راننده -پاکبانان محترم-۰۰۰۰) با پرداخت حق بیمه .مالیات -۳۳۰۰۰۰۰ تومان است یعنی کارمند شهرداری حقوقش به مراتب بیشتر از مهندسی که در یک کارخانه با سابقه ۱۵ سال وبا اضافه کار ۶۰ ساعت کار می کند است که خود جای تامل دارد.
20:40:26 1396/09/13
شهروند
  

متاسفانه بله همينطور است
21:22:53 1396/09/14
ناجي
  
سنگ نجفی بد جور افتاده تو سر یه عده
08:46:29 1396/09/14
علینژاد
  
مردمی که فکر میکردند شهردار سابق فقط ... هستند با رفتار دیروز به ...ایش...
20:27:11 1396/09/13
shahinnazari
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است