پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78218  | تاریخ خبر : 1396/09/12  | ساعت : 13:56

بیگی مطرح کرد/

25 تومان از هر لیتر بنزین سهم شرکت‌های کاغذی واسطه میان شرکت نفت و جایگاه‌ها/ عائدی رانتی 1000 میلیارد تومانی


نصر: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: امروز به بهانه برندینگ، شرکت‌های واسطه کاغذی از شرکت نفت، سوخت را خریداری کرده و به جایگاه‌داران می‎‌فروشند و از هر لیتر ۲۵ تومان عائدی دارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، درباره موضوع برندینگ در حوزه سوخت، اظهار داشت: یکی از مصادیق فرصت‌های رانتی همین طرح برندینگ شرکت نفت است. 

وی با اشاره به اینکه براساس این رانت از پشت فَنس شرکت نفت بنزین به جایگاه‌ها حمل می‌شود، گفت: شرکت‌های کاغذی تشکیل شده است که از شرکت نفت، سوخت را خرید و با جایگاه‌داران قرارداد فروش امضا می‌کنند. 

علیرضا بیگی با ذکر اینکه از هر لیتر بنزین خرید و فروش شده 25 تومان برای این شرکت‌‌های واسطه برندینگ باقی می‌ماند، گفت: اگر این میزان را در 80 میلیون و در 365 روز ضرب کنیم، 1000 میلیارد تومان عائدی این شرکت‌های کاغذی از محل برندینگ سوخت خواهد شد.

وی با تصریح به اینکه برندینگ باید مربوط به مشتری باشد خاطرنشان کرد: برندینگ باید میان تولیدکنندگان و توزیع ‌کنندگان رقابت ایجاد کند تا مشتری از بین برندهای مختلف آن را که باب مِیلش است انتخاب کند. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز در کشور قیمت بنزین تکلیفی بوده و امکان تغییر در کیفیت بنزین نیز وجود ندارد، گفت: امروز طرح برندینگ در ایران پروژه‌ای وارونه و نواختن شیپور از سر گشاد آن است که فقط برای کسانی سبب درآمد رانتی شده است. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است