پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78196  | تاریخ خبر : 1396/09/12  | ساعت : 09:22

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز خبرداد:

رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم


نصر: مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از رونمایی پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم در صحن شورای شهر خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا در نشست تخصصی با هنرمندان عرصه نمایش در تشریح این مهم گفت: پوستر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم روز سه شنبه چهاردهم آذرماه با حضور مقامات کشوری و استانی و همراهی هنرمندان در محل صحن شورای شهر تبریز به طور رسمی رونمایی می شود.
رئیس شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم گفت: هنرمندان در بخش رقابتی و غیر رقابتی جشنواره تبریزیم این فرصت را دارند تا زمینه پیوند هنر نمایش با لایه های زندگی شهری را ایجاد کرده و آنرا فرهنگسازی کنند.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و تاریخی تبریز اظهار داشت: اجرای نمایش های آیینی همچون تکم گردانی در مکان های گردشگر پذیر فرصت معرفی هرچه بیشتر فرهنگ این خطه از ایران زمین را فراهم می آورند و باعث پیوند هنر نمایش با زندگی مردم می شوند و این درحالیست که نمایش های آیینی در سالهای اخیر کمرنگ شده اند.
آذرنیا در ادامه به هنرمندان نوید راه یابی نفرات برتر جشنواره بین المللی تبریزیم به دیگر فستیوال های بین المللی را داد و گفت: دبیرخانه جشنواره بین المللی نمایش خیابانی تبریزیم طی تفاهم نامه ای که با جشنواره های مختلف داشته این فرصت را فراهم آورده تا نفرات برتر کار اولی ها به جشنواره مریوان، خادمین شهر به جشنواره لاهیجان، بخش مسابقه به فستیوال بین المللی ازمیر، آیین سنتی به جشنواره تیرنگ و نمایش های مقاومت و انقلاب به جشنواره سال آتی مقاومت راه یابند.

وی ابراز امیدواری کرد: امید می رود که با حمایت و پشتگرمی هنرمندان روزهای بسیار پر امیدی را پیش رو داشته باشیم و شاهد رویدادهای مثبت فرهنگی هنری در شهر تبریز باشیم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز همراهی و حضور هنرمندان تبریز در جشنواره های مختلف را نوید بخش روزهای پر امید این سرزمین دانست تا با دست پر توان آنان فرهنگ و هنر کهن شهر تبریز به شکوفایی هر چه بیشتر رسیده و با زبانی خلاق به جهانیان عرضه شود.

تشریح ابعاد مختلف فراخوان جشنواره تبریزیم

در ادامه این نشست دبیر جشنواره بین المللی تبریزیم به تشریح ابعاد مختلف فراخوان پنجمین جشنواره بین المللی تبریزیم پرداخت و با اشاره به بخش مرور که شامل نمایش های برتر دوره های پیشین جشنواره تبریزیم می شود، اظهار داشت: بخش های غیر رقابتی جشنواره امکانی برای تولید نمایش و محتوا بوده و با توجه به اینکه در این زمینه سقفی برای اجرای نمایش وجود ندارد، هنرمندان به اجرای عمومی توجه ویژه ای داشته باشند.

صدیق جمال همچنین از هنرمندان دعوت به تولید نمایش با مضامین انقلابی کرد و گفت: هنرمندان برای بخش مرور جشنواره در تاریخ 11 بهمن تا سوم اسفند ماه که مصادف با دهه فجر و چهلمین سالگرد 29 بهمن بوده می توانند با نگاه ویژه به این حوزه اقدام به تولید نمایش کنند.

وی همچنین بخش مسابقه را تشریح کرد و به معرفی ساز و کار این حوزه پرداخت.

دبیر پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کار اولی ها یکی از بخش های مسابقه بوده که شامل کارگردان هایی با اولین سابقه کارگردانی نمایش خیابانی می شود و در این راستا هنرمندان شاخص تبریز، رامین ریاضی شنبه ها از ساعت 18 تا 20 و محمد رمضانی سه شنبه ها ساعت 17:30 تا 19:30 در آموزشگاه شکلک کار اولی ها را در ایده و طرح و انتخاب بهترین ایده همراهی می کنند.

وی همچنین به مکان های اجرای نمایش های بخش مرور اشاره کرد و افزود: نمایش های بخش مرور برای آسایش و استفاده هر چه بیشتر بانوان در سطح شهر به پارک بانوان هم خواهند رفت.
نشست تخصصی تشریح فراخوان پنجمین جشنواره بین المللی نمایش خیابانی و فضای باز تبریزیم با سوالات هنرمندان از ابعاد مختلف فراخوان و پاسخ دبیران جشنواره ادامه یافت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است