پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78079  | تاریخ خبر : 1396/09/09  | ساعت : 10:09

گزارشی از اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای "ابوذر"/

رسانه ها مردانه نقد کنند/خبرنگاران! به دور از محافظه کاری بنویسید و انتقاد کنید/مدیران در برابر نقد از رسانه ها شکایت نکنند


نصر:عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه رسانه ها باید مردانه نقد کنند افزود: شهید مطهری، شهید راه نقد است، او مردانه نقد کرد و در همین راه نیز شهید شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای "ابوذر" روز گذشته با حضور "عزت الله ضرغامی" عضو شورای عالی فضای مجازی کشور و سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا، محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و اصحاب رسانه استان، در سالن خاقانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

"عزت الله ضرغامی" در این مراسم با بیان اینکه رسالت اصحاب رسانه اثرگذاری بر مخاطبان خود است، خاطرنشان کرد: رسانه ای که در مخاطب خود تاثیر نگذارد موفق نخواهد بود، چراکه رسالت اهالی رسانه پیام رسانی درست و اثرگذاری بر مخاطبانش است و اگر این مهم تحقق نیابد، امری بیهوده خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه فضای مجازی موجب نظارت عمومی و پاسخگویی مسئولان شده است، ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر توسعه فضای مجازی موجب نظارت عمومی شده است، بطوریکه عملکرد تمام مسئولان هم مورد نظر مردم و هم اصحاب رسانه قرار گرفته است، من درخواستی که از مسئولان دارم این است که ظرفیت های انتقادپدذری خود را افزایش دهند و نقد های وارده را برای بهبود روند کاری خود به کار گیرند.

ضرغامی با اشاره بر نقد مردانه و اصولی شهید مطهری، اظهار کرد: نقد سازنده و اصولی راهبردی بر پیشبرد اهداف است، شهید مطهری، شهید راه نقد است، او مردانه نقد کرد و در همین راه نیز شهید شد، نقد او براساس ادب و تعامل بود، نقدهای اصحاب رسانه باید عاری از هرگونه توهین و اتهام باشد.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با تاکید بر فرمایش رهبری مبنی بر اهمیت بیان محتوای جامع و صحیح، ادامه داد: اگر نمی توانید یک محتوای خوب را در یک قالب خوب بیان کنید، اصلا آن را بیان نکنید. این سفارش رهبری است و باید سرمشق فعالیت های اصحاب رسانه قرار گیرد.

ضرغامی در پایان با بیان اینکه همراهی عوامل اجرایی بر تخریب فعالیت های آن ها اولویت دارد، اظهار کرد: هرکس کار اجرایی انجام می دهد باید کمکش کرد نه تخریب! اگر کسی کار خوبی کرد باید باصدای بلند گفت حتی اگر عقاید و دیدگاه سیاسی آن با افکار ما در یک مسیر نباشد.

️این گزارش حاکی است، "غلام عسگر کریمیان" فرمانده سپاه عاشورا نیز در این مراسم با بیان اینکه خبرنگاران افسران خط مقدم جنگ نرم هستند،اظهار کرد:"ابوذر" نامی است که پیرو مجاهدت های خود حق گو بود و هدف از انتخاب این عنوان برای جشنواره تاکید بر همین اصل بود که خبرنگاران باید دور از محافظه کاری بنویسند و انتقاد کنند.

وی افزود: بی تفاوتی به مسائل پیرامون یک آفت است و دشمن تلاش می کند این خصیصه را در ما ایجاد کند، شما خبرنگاران بسیاری از مسائل را در جامعه می بینید که دیگران نمی بینند.

کریمیان با بیان اینکه اختلاف سلایق سیاسی مانع از این نباشد که با یکدیگر تعامل نکنید اظهار داشت: این موجب رخنه دشمن به صفوف مردم می شود، وظیفه اساسی رسانه ها جلوگیری از کم رنگ شدن روحیه استکبار ستیزی در جامعه است.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد:️ ما جنگ طلب نیستیم، اما اگر کسی تعدی کند، دهانش را خورد می کنیم.

وی همچنین اذعان داشت: ️مسئولان انتقاد پذیری شان را از رسانه‌ها بیشتر کنند. نباید در برابر کوچکترین نقدی به رسانه فشار وارد کرد.

وی گفت: ️یک سفارش برادرانه می کنم به عزیزان خبرنگار و آن اینکه یک خبرنگار باید آگاه باشد و از مسائل آگاه باشد. در فضای مجازی حضور فعالی داشته باشید. نقش خود را در جامعه و جنگ نرم فراموش نکنید.

کریمیان ادامه داد: محافظه کار بودن همانند ترس یک رزمنده است که توان نبرد را از او دریغ می کند به این دلیل محافظه کاربودن آفت نامطلوبی برای اهل رسانه به حساب می آید همچنین یکی دیگر از آفت های این حوزه بی تفاوتی و بی توجهی به رویداد های جامعه است چراکه هدف دشمن بی توجه کردن مردم نسبت به رویداد های موثر در فرهنگ و اعتقادات مردم ما است.

فرمانده سپاه عاشورا در رابطه با قشر فعال در عرصه رسانه عنوان کرد: می توان از اصحاب رسانه به عنوان یک هنرمند یاد نمود چراکه نوع دیدگاهی که نسبت به موضوعات و سوژه های موجود دارند در مقایسه با سایر دیدگاه ها ویژه است و همواره به مسائلی اشاره می کنند که بسیاری از افراد ساده و بی توجه از کنار آن می گذرند.

وی بر هوشیاری و اتحاد رسانه ها تاکید کرده و افزود: اهل رسانه باید دربرابر بی توجهی و بی تفاوتی هوشیار باشند چراکه بی توجهی موجب خنثی شدن یک فرد می شود وفرد خنثی هیچ کارایی و عملکرد مثبتی نخواهد داشت به همین دلیل اصحاب رسانه باید با اتحاد کنار یکدیگر بوده و باهم تعامل کنند پراکه در غیر این صورت شاهد رخنه دشمن در جبهه جنگ نرم خواهیم بود.

سردار کریمیان با تاکید بر اهمیت وجود ادب در ارتباطات رسانه ای گفت: علاوه بر حفظ وحدت اهالی رسانه باید سعی کنند که در مباحث اصولی اختلاف نداشته باشند و همچنین در چالش ها و یا فعالیت های خود همیشه رعایت ادب را الویت دهند همچنین وظیفه اصلی آنان در جامعه امروزی جلوگیری از کم رنگ شدن روحیه استکبار ستیزی است چراکه نباید با سکوت خود به دشمنان اجازه جولان دهیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است