پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78051  | تاریخ خبر : 1396/09/08  | ساعت : 14:45

اصغر همت:

بهترین اجرای "کلفت ها" را در تبریز دیدم


نصر: مدیرعامل خانه تئاتر معتقد است که نمایش "کلفت ها" به کارگردانی علی فتوحی در تبریز یکی از بهترین اجراهای این اثر طی 50 سال گذشته بوده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، اصغر همت درخصوص فرق نمایش کلفت ها با سایر نمایش ها تصریح کرد: واقعا از تماشای نمایش کلفت ها به کارگردانی علی فتوحی ذوق زده شده ام، چراکه تاکنون در طول 50 سال گذشته در بین اجراهای مختلف نمایش کلفت ها این اثر بسیار کار حرفه ای و جالبی بود.
همت افزود: قبل از انقلاب هم کار کلفت ها اجرا شده بود و من نیز از تماشای آن بی بهره نبودم، ولی این اجرا بسیار خوب درخشید که باید به عوامل و بازیگران این نمایش نیز خسته نباشید گفت.
وی ادامه داد: این نمایش به طور حتم یکی از بهترین کارهایی بود که تماشا کرده ام و بدون اغراق می توان گفت که ارتباطی که من با این اثر برقرار کردم در مقایسه با سایر آثار هنری ارتباطی کامل بود.
اصغر همت در خصوص نقطه ی قوت این کار گفت: به طور حتم کارگردانی این اجرا قوی ترین نکته ای است که به چشم می آید و در تمام صحنه ها ردپای کارگردان را می توان مشاهده کرد؛ ضمن اینکه نباید از بازی بسیار خوب و مناسب بانوان هنرمند این نمایش هم به راحتی گذشت.

وی در عین حال یادآور شد: طراحی صحنه این اجرا گرچه بسیار خوب بود اما می تونست سبک تر از این باشد ضمن اینکه احساس می شود به دلیل بیم عدم ارتباط با مخاطب، به نحوه ی بیان برخی دیالوگ ها کمی بیشتر تاکید شده است.
مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به قدمت تئاتر تبریز ادامه داد: تبریز از سالهای بسیار دور یک مرکزیت در تئاترما به حساب می آید و این شاید از این نشات می گیرد که تئاتر و آثار فرهنگی شهرما ارتباط تنگاتنگی با هنر و شاخه های مختلف آن داشته است.

اصغر همت خاطر نشان شد: مدت ها بود که اثرقابل توجهی در زمینه تئاتراز تبریز و شهرستان ها دیده نمی شد ولی خوشبختانه به همت اهالی تئاتر تبریز که بدون هیچ کمک و حمایت خاصی توانسته اند آثار و اتفاقات مثبتی را در زمینه هنر و تئاتر رقم بزنند که این امر بیشتر به وقوع یک معجزه شبیه است.

اصغر همت با ابراز امیدواری درخصوص استمرار کارهای ارزشمند هنری ابراز کرد:امیدوارم که اجرای از این قبیل کارهای ارزشمند هنری استمرار داشته باشد و عوامل تئاتر و اهالی هنر از تلاش خسته نشوند و این کم توجهی دولت مردان و مسئولین را بتوان جبران کرده و در مسیر حفظ هنر و فرهنگ خود ایستادگی نمود.
وی در پایان اضافه کرد: واقعیت این است که تئاتر نیازمند حمایت ویژه مسئولین است و نباید به وسیله سرمایه بخش های خصوصی اداره شود.

به گفته مدیرعامل خانه تئاتر، اغلب مسئولان هنری از قشر فرهنگی نیستند ولی امید است با سماجت اهالی تئاتر بتوان مسئولین را در انجام و یادآوری وظایفشان به نحو احسنت یاری کرد!

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است