پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78037  | تاریخ خبر : 1396/09/08  | ساعت : 11:33

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس:

استقرار دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در مجلس/ تلاش مجلس برای اجازه حضور اقلیت‌ها در شوراها


نصر: عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است اقدام شورای نگهبان فارغ از موضوع اخیر، باید در سطح کلان بررسی شود و از وظایف مجلس شورای اسلامی نیست.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، احمد علیرضابیگی، با اشاره به تصویب طرح دوفوریتی اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی اظهار داشت: شورای نگهبان اقدامی درباره ابلاغ ابطال تبصره مربوط به حضور اقلیت های مذهبی در شوراهای اسلامی شهر و روستا انجام داده بود که این تلاش در راستای برطرف کردن ایراد قانونی آن صورت گرفت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شورای نگهبان با توجه به اختیاری که اصل 4 قانون اساسی به این شورا داده نسبت به ابطال تبصره اقدام کرده بود که کمیسیون نیز طرح دوفوریتی را تهیه و پیشنهاد کرد که در جلسه گذشته دو فوریت این طرح در جلسه علنی رأی آورد.

وی افزود: از این رو قرار است بندی به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی اضافه شود مبنی بر اینکه هر فردی از اقلیت های مذهبی شناخته شده در قانون اساسی می تواند در شهر و روستای خود اعلام کاندیداتوری کرده و در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا شرکت کند که این مورد نیز در کمیسیون حائز رأی اکثریت شده و فردا در صحن علنی بررسی می شود.

علیرضابیگی درباره اقدام کلی شورای نگهبان نسبت به ابطال قانونی که در گذشته تصویب و به تأیید این شورا رسیده بود، عنوان کرد: اقدام شورای نگهبان فارغ از موضوع اخیر، باید در سطح کلان بررسی شود و از وظایف مجلس شورای اسلامی نیست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اصلاحات دیگری که در قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: مقرر شد دبیرخانه دائمی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در مجلس مستقر شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است