پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78024  | تاریخ خبر : 1396/09/08  | ساعت : 08:07

بیمقدار مطرح کرد؛

اتفاق نظر مجمع تشخیص و مجلس درباره حضور اقلیت‌های مذهبی در شوراها


نصر: عضو کمیسیون شوراهای مجلس معتقد است اصلاح تبصره قانون برای حضور اقلیت‌های مذهبی در شوراها برای شفافیت قانون بود و قطعا درصورت عدم تأیید در شورای نگهبان، مجمع تشخیص به آن رأی می‌دهد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، شهاب الدین بیمقدار در گفت و گویی، با بیان اینکه حضور اقلیت های مذهبی در دوره های قبل بوده اما ناگهان شورای نگهبان نظر خود را در این زمینه تغییر داده است، گفت: شورای نگهبان تبصره ای که باعث می شد اقلیت های مذهبی شناخته شده توسط قانون اساسی امکان حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را داشته باشند، رد کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مجلس به واسطه پیشنهاد طرح اصلاح تبصره ای از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی تلاش داشت تا این موضوع را حل کند که دو فوریت آن در جلسه گذشته صحن علنی مجلس رأی آورد.

وی افزود: ایرادی که شورای نگهبان مبنی بر نفی سبیل که به خاطر حضور یک عضو غیرمسلمان در شورای اسلامی شهر و روستا صورت می گیرد، از نظر مجلس صحیح نبود چرا که عضو شورای شهر بر مردم ولایت ندارد بلکه از آنها وکالت دارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه طرح اصلاحیه مربوطه که برای شفافیت موضوع صورت گرفت، قطعا در صحن علنی رأی می آورد، خاطرنشان کرد: حتی اگر شورای نگهبان آن را تأیید نکند قطعا مجمع تشخیص به نظر مجلس رأی می دهد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است