پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   78015  | تاریخ خبر : 1396/09/08  | ساعت : 08:20

جانشین فرمانده کل سپاه عاشورای آذربایجان شرقی:

فعالان فضای مجازی در خط مقدم نبرد با استکبار هستند


نصر: جانشین فرمانده کل سپاه عاشورای آذربایجان شرقی، گفت: فعالان حوزه فضای مجازی باید در خط مقدم نبرد با استکبار جهانی قرار گیرند تا بتوان در مقابل هجمه های تهدیدهای استکبار جهانی ایستاد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، عصر روز گذشته  آیین افتتاح نخستین "جشنواره فعالان فضای مجازی" آذربایجان شرقی به همت قرارگاه فضای مجازی بسیج سپاه عاشورا با هدف شناسایی ظرفیت و پتانسیل‌های مردمی در این حوزه در خانه فرهنگ تبریز برگزار شد. در این مراسم "اصغر عباسقلی زاده" جانشین فرمانده کل سپاه عاشورای آذربایجان شرقی گذشته با اشاره بر اهمیت فضای مجازی در این برهه زمانی اظهار کرد: ما در حوزه فضای مجزی سی سال عقب مانده‌ایم و در فضای ماهواره‌ای و پس از آن اینترنتی دشمن ما را مورد تهاجم قرار داده که اثرات آن در جامعه کاملا مشخص است.

وی ادامه داد: دشمن به سرکردگی آمریکا و استکبار جهانی با تمامی عوامل علیه بیداری اسلامی متحد شده و با هر وسیله و ترفند سخت افزاری و نرم افزاری مضایقه نکرده و همت خود را برای مقابله با نظام اسلامی متمرکز نموده است.

جانشین فرماندهی سپاه عاشورا با اشارهبر نقشه های شوم علیه ایران، اظهار کرد: در کشور شاهد فعالیت‌های متعدد در عرصه مجازی هستیم، اما آنچه در این بین مورد غفلت واقع شده ایجاد اتحاد و انسجام در راستای ارتقاء نیروهای ارزشی و انقلابی در این عرصه است.

عباسقلی‌زاده فعالان فضای مجازی را در خط مقدم این جبهه نبرد با استکبار عنوان کرد و افزود: فعالان این حوزه باید شبانه روز فعالیت کنند، بنابراین جا دارد کلیه فعالیت‌های حقیقی و حقوقی را انسجام داده و با تقویت آن رصد اقدامات دشمن را هم جدی بگیریم.

وی با اشاره بر اینکه جمهوری اسلامی در فضای مجازی در تمامی حوزه‌های اقتصادی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و... مورد هجمه موشک باران و گلوله باران قرار گرفته است، اظهار کرد: باید دست به دست هم داده و با اتحاد عمل و انسجام به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنیم و متون و محتوای تبلیغاتی دینی و انقلابی را در فضای مجازی تقویت کنیم.

جانشین فرماندهی سپاه عاشورای آذربایجان شرقی با بیان نمونه ای از استفاده ابزاری دشمن از فضای مجازی تاکید کرد: در موضوع جنگ سوریه و عراق هم در فضای مجازی اقدامات دشمن را علیه ایران شاهد بودیم به طوریکه در برخی از عملیات‌ها داعش با جنگ روانی در فضای مجازی اعلام می‌کرد که نیروهای جبهه مقاومت عقب نشینی کردند در حالی که دقیقا برعکس بود و این تنها یکی از نمونه‌های بهره گیری دشمن از فضای مجازی برای راه اندازی جنگ روانی علیه جبهه مقاومت است.

عباسقلیزاده در پایان تاکید کرد: مطلبی که در این زمینه حائز اهمیت است، انسجام، وحدت بخشی و توانمندسازی محتوای فضای مجازی در انواع موضوعات است که اهداف این جشنواره نیز قرار گرفته است.

این گزارش حاکی است، در ادامه این مراسم "غلامرضا سیفی" مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع فضای مجازی که جزو چالش‌ها و مسائل روز جامعه است، از این رو نوع برگزاری این جشنواره متفاوت‌تر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اهل قلم و رسانه مددکاران اصلی این جشنواره هستند، افزود: باید این جشنواره برایآحاد مردم مورد توجه قرار گیرد و نباید فقط گفت که قرارگاه فضای مجازی تنها متولی این جشنواره است بلکه نهادهای  مردمی باید این جشنواره را حمایت و آن را گسترش دهند.

مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج استانهدف اصلی از برگزاری این جشنواره را شناخت ظرفیت مردمی در حوزه فضای مجازی دانست و گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره فعالان فضای مجازی  تا ۱۵ دی خواهد بود و مدت زمان داوری آثار نیز  20 روز خواهد بود تا در ایام دهه فجر آثار برگزیده این جشنواره در مراسم اختتامیه اعلام گردد.

وی با بیان اینکه ادعای شناخت تمام ظرفیت‌های فضای مجازی، حرفی گزاف و بیهوده خواهد بود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم شناخت ظرفیت‌های حوزه فضای مجازی، با مشکلات عدیده‌ای روبه رو شده‌ایم و اگر بگوییم تما، ظرفیت های ایگ حوزه را می شناسیم سخنی بیهوده به زبان آورده ایم.

سیفی در پایانبا اشاره بر اینکه در بخش جنبی جشنواره طراحی‌های زیادی پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: نیاز به حمایت دستگاه‌های مختلف در این زمینه هستیم و البته باید دوره آموزشی شبکه فضای مجازی، تربیت مربی با سواد رسانه‌ای و موارد مشابه در استان نیز انجام پذیرد.
این گزارش حاکی است در پایان این مراسم از پوستر نخستین جشنواره فعالان فضای مجازی استان آذربایجان شرقی توسط جانشین فرماندهی سپاه عاشورای استان، رونمایی شد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است