پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77789  | تاریخ خبر : 1396/09/02  | ساعت : 07:22

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد:

آغاز ساخت ۲۱ خوابگاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی


نصر: معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: کار ساخت 21خوابگاه‌ استاندارد دانشجویی در برخی از دانشگاه‌ها از جمله کاشان، تبریز، شهید بهشتی، کرمان و... آغاز شده است.

به گزارش نصر ، نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی مناطق دهگانه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با موضوع «بررسی شرایط احداث، بهسازی ونوسازی خوابگاه‌های دانشجویی»، صبح امروز چهارشنبه اول آذر ماه ۹۶ با حضور دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد.

در این نشست در خصوص راهکارهای تامین منابع مالی برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و فراهم کردن بسترهای لازم برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی با کمک دولت، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و... در مناطق مختلف کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به در دست ساخت بودن ۲۱ خوابگاه استاندارد دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: کار ساخت این خوابگاه‌های استاندارد دانشجویی در برخی از دانشگاه‌ها از جمله کاشان، تبریز، شهید بهشتی، کرمان و... آغاز شده است.

وی افزود: برخی از این پروژه‌ها مثل طرح ساخت خوابگاه استاندارد دانشجویی مازندران در حال تکمیل است و امید است با تحقق این طرح‌ها، بتوانیم در راستای اسکان دانشجویان گام‌های موثری برداریم.

فراهانی با بیان این که کار احداث برخی از پروژه‌های ساخت خوابگاه‌های استاندارد از جمله ساخت پردیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شده است، گفت: بدون شک تحقق ساخت ۲۱ خوابگاه استاندارد دانشجویی در استان‌های مختلف علاوه بر رفع مشکل اسکان دانشجویان می‌تواند ما را به اهداف‌مان نزدیک‌تر کند.

وی با بیان اینکه بحث معیشت دانشجویان و تامین خوابگاه‌های استاندارد برای دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی یکی از مهمترین دغدغه‌های ما در سالهای اخیر بوده است، افزود: محور اصلی برگزاری این نشست، بحث و تبادل نظر در خصوص چگونگی راهکارهای لازم برای تامین منابع مالی برای ساخت خوابگاه‌های استاندارد برای دانشجویان است تا بتوانیم به یک جمع بندی و هدف نهایی دست یابیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به ارائه پیشنهادهای مختلف برای تامین منابع مالی برای احداث پروژه‌های خوابگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: نامه‌های رسمی از شرکت‌های مختلف به ما رسیده و حتی برخی از سرمایه‌گذاران داخلی و نیز خارجی برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی استاندارد با بهترین امکانات و تجهیزات لازم اعلام آمادگی کرده‌اند که ما در حال بررسی وضعیت امکانات موجود و پیشنهادات مطرح شده هستیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است