پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77700  | تاریخ خبر : 1396/08/30  | ساعت : 15:44

گزارش/

اهمیت طرح "ایران تک" در معرفی برترین شرکت های منطقه غرب و شمال غرب کشور


نصر: همایش "ایران تک" اواخر آذرماه امسال با معرفی 500 شرکت برتر استان های شمال غرب و غرب کشور پنجمین دوره خود را برگزار می کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ستاد اطلاع رسانی همایش "ایران تک"، اهمیت طرح "ایران تک"-عرفی شرکت های برتر منطقه غرب و شمال غرب کشور- در دو بخش قابل توجه است که در ادامه گزارش به آن پرداخته می شود.

اهمیت طرح برای بنگاه های اقتصادی

– شناسایی وضعیت رقابتی
این طرح به بنگاه ها کمک می کند تا درباره وضعیت خود در مقایسه با رقیبان- در صنعت و کل بنگاه ها- شناخت شفاف و دقیقی پیدا کنند و آثار فعالیت شان را بر وضعیت رقابتی خود مشاهده نمایند.

– تدوین برنامه استراتژی (راهبردها)
فهرست انتشار یافته، به خصوص روند آن در سال های مختلف، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار تحلیل گران مالی و استراتژیک شرکت قرار می دهد. این اطلاعات منابع موثق و مستندی در جهت تدوین استراتژی های شرکت در آینده خواهند بود.

– جلب نظر سهامداران و ذی نفعان
همچنین این طرح می تواند اطلاعات مفیدی در مورد وضعیت بنگاه در مقایسه با رقیبان خود در اختیار ذی نفعان از قبیل مدیران، سهام داران و سرمایه گذاران، اعتبار دهندگان و بانک ها، مشتریان و دیگر نهاد هایی که به نحوی در فعالیت اقتصادی بنگاه مرتبط هستند، قرار دهد. بنابراین بنگاه هایی که از عملکرد مثبتی برخوردارند، می توانند با نمایش فعالیت های خود در قالب شاخص های مختلف طرح، در جذب سرمایه، جلب کمک های دولتی، مشارکت یا هر گونه فعالیت مطلوب اقتصادی با دیگر بنگاه ها یا نهادهای داخلی و خارجی موفق تر عمل کنند.

– تشویق کارآفرینان
این طرح با تلاش در جهت ارائه اطلاعاتی شفاف در خصوص وضعیت کسب و کار در منطقه و همچنین قدردانی از برترین شرکت های منطقه باعث افزایش انگیزه در کارآفرینان خواهد شد تا نسبت به توسعه کسب و کار و کارآفرینی خود اقدامات بیشتری را انجام دهند.

-جذب و نگهداری افراد با استعداد
این طرح اطلاعات ارزشمندی در خصوص فرهنگ کاری و میزان توجه شرکت ها به اصلی ترین سرمایه های خود یعنی نیروی انسانی، در اختیار کارکنان شرکت به عنوان یکی ذی نفعان مهم و افراد جویای کار قرار می دهد. بنابراین شرکت هایی که از عملکرد مثبتی برخوردارند، می توانند در جذب و نگهداری افراد نخبه و با استعداد در مقایسه با رقبای خود موفق تر عمل نمایند.

اهمیت طرح برای سیاست گذاران اقتصادی

– تحلیل روند اقتصادی منطقه
با مشاهده فهرست شرکت ها و به خصوص روند تغییرات آن در سال های مختلف، تحولات عرصه اقتصاد بنگاهی از منظری شفاف تر قابل مشاهده خواهد بود. با بررسی مداوم تحولات فهرست بررسی شده بنگاه ها، تشخیص جهت حرکت در کسب و کار های اقتصادی و شناسایی دورنمای رونق و رکود در صنایع مختلف بر اساس اطلاعات معتبر و مستند میسر خواهد بود و این امر، دست اندرکاران سیاست گذاری های اقتصادی و صنعتی را جهت اخذ تصمیمات متناسب در راستای اهداف بلند مدت اقتصادی یاری خواهد داد.

– تدوین سیاست های اصلاحی
با بررسی و تحلیل تغییر رتبه بنگاه ها در فهرست برترین شرکت های منطقه، سیاست گذاران اقتصادی می توانند میزان اثر بخشی سیاست های اصلاحی اعمال شده خود را در سطح کلان و یا در سطح صنعت، به صورت مستقیم بر رقابت پذیری بنگاه ها، تغییرات وضعیت صنعت و نیز تغییرات صنایع نسبت به یکدیگر و در نهایت آثار بلند مدت بر آرایش بنگاه های اقتصادی منطقه شمالغرب کشور پیگیری نمایند.

اهمیت طرح برای مردم

– افراد جامعه به عنوان مصرف کنندگان کالا و خدمات بنگاه های اقتصادی با آگاهی از فهرست برترین شرکت ها، آن‌ها را مورد تحسین قرار داده و در تصمیم گیری برای خرید و همچنین تصمیم گیری برای اشتغال، این فهرست را مد نظر قرار می دهند.

اهمیت طرح برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی

– تحلیل بازار سرمایه
فهرست منتشر شده می تواند به فعالان اقتصادی به خصوص سهام داران و فعالان بازار سرمایه اطلاعات تحلیلی دقیق تری ارائه دهد. این اطلاعات در کنار اطلاعات معتبر دیگر، به شناسایی روند شرکت و پیش بینی روند آینده آن کمک می نماید.

– شناسایی فرصت های همکاری اقتصادی
اطلاعات مندرج در فهرست طرح حاضر می تواند به شرکت های داخلی و خارجی در یافتن فرصت های همکاری و مشارکت اقتصادی با بنگاه های مستعد یاری نماید.

– تشویق رقابت در بخش دولتی و خصوصی
این طرح می تواند به گسترش و تشویق رقابت، چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کمک کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است