پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77535  | تاریخ خبر : 1396/08/24  | ساعت : 11:45

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

عملکرد مطلوب منطقه ویژه علم و فناوری تبریز در برگزاری نمایشگاه ربع رشیدی


نصر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: عملکرد منطقه ویژه علم و فناوری تبریز در برگزاری نمایشگاه ربع رشیدی(RENOTEX) با توجه به شرایط کشور موفق بوده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، داود بهبودی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پنجمين نمايشگاه و جشنواره نوآوري و فناوري ربع رشيدي(RENOTEX)  تبريز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افق آینده‌ای که برای نمایشگاه متصور هستیم این است که بتوانیم علم را تجاری کنیم و این نمایشگاه نهادی است که بستر تجاری‌سازی را فراهم می‌کند.

وی افزود: طرح‌هایی که هر ساله از طریق نمایشگاه تجاری می‌شوند نشان‌دهنده اثر مثبت فزاینده در اقتصاد استان است؛ در واقع نقش اصلی این نمایشگاه و منطقه ویژه علم و فناوری، تجاری‌سازی ایده‌ها است که هرچه این مسیر پررنگ‌تر شود نتیجه آن در استان سرریز می‌شود.

بهبودی با بیان اینکه قرار گرفتن منطقه ویژه علم و فناوری تبریز در استان یکی از مزیت‌های استان در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان است، افزود: دانشگاه تبریز، دانشگاه سهند و سایر دانشگاهای استان ظرفیت مناسبی از لحاظ علمی، قدمت و آزمایشگاهی در اختیار دارند که بخش خصوصی چنین امکاناتی ندارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎‌ریزی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مزیت‌ وجود منطقه آزاد ارس در استان و دسترسی آسان به کشورهای همسایه، ابراز داشت: از طرف دیگر ظرفیت بخش خصوصی از نظر بستر اقتصادی در استان بیشتر است و می‌توان سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر را راحت‌تر از بقیه جاها پیدا کرد.

وی خاطرنشان ساخت: از گذشته تبریز محل ورود اولین تکنولوژی‌ها به کشور بوده که این امر علاوه بر موقعیت جغرافیایی استان، نشان‌دهنده آمادگی فرهنگی برای پذیرش تکنولوژی است؛ پس این ظرفیت نیز به عنوان استعداد درونی استان هنوز وجود دارد و باید تقویت شود.

بهبودی با بیان اینکه جهت‌گیری که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بحث برنامه‌های پنج ساله توسعه وجود دارد حرکت سریع به سمت دانش‌بنیان شدن است؛ یادآور شد: اقتصاد دانش‌بنیان زمانی اتفاق می‌افتد که دانش وارد حوزه کاربرد و به عبارتی تجاری‌سازی شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است