پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77515  | تاریخ خبر : 1396/08/23  | ساعت : 20:31

خبر/

رونمایی از سامانه الکترونیکی هوشمند کنترل خودرو مبتنی بر تکنولوژی اینترنت اشیاء در تبریز


نصر: مدیر هسته فناوری امید دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی از رونمایی سامانه الکترونیکی خودرو متصل مبتنی بر زیرساخت اینترنت اشیاء خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "اصغر محمدیان" از رونمایی طرح سامانه الکترونیکی خودرو متصل مبتنی بر زیرساخت اینترنت اشیاء در نمایشگاه ن.آوری و فناوری ربع رشیدی خبر داد و گفت: ما روی این طرح نزدیک 18 ماه پیش در مرکز رشد دانشگاه آزاد ایلخچی شروع به کار کردیم.

وی در خصوص مزایای این طرح گفت: یک سیستم کامپیوتری متمرکز نصب شده به روی خودرو است که می تواند موقعیت خودرو، سرعت، شتاب، جهت و شرایط اورژانسی حاصل از حادثه و اتفاق را به یک سرور مرکزی راه دور ارسال کند.

وی افزود: در سرور پردازش های لازم در خصوص حوادث رخ داده انجام می گیرد و این سامانه سروری تحت اینترنت به مراکز اورژانس و پلیس متصل است.

محمدیان ادامه داد: این پروژه به عنوان یک پروژه زیرساخت اولین بار در سطح کشور کار شده است و فناوری ارتباطی آن در بستر مخابرات همراه جهت اتصال خودرو ها بکار می رود که قابلیت ارائه گزارش مسیر حوادث و تصادفات جاده ای در اسرع وقت به نزدیک ترین مرکز اورژانس و پلیس کشور و نیز ارائه گزارش به سایر خودرو در شعاع مشخص را دارد.

وی گفت: از قابلیت های فاز دوم این پروژه می توان به هوشمند سازی و ارتباط تابلوهای هوشمند داینامیک جاده ها با کامپیوتر خودرو اشاره کرد که در موضوعات پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در مسیر یابی و اتخاذ تصمیم مناسب در شرایط بحرانی به آن اشاره نمود.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی گفت: در این نمایشگاه استقبال خوبی توسط بازدید کننده ها به عمل آمده است و قرار است تا یک ارتباطی با شرکت همراه اول داشته باشیم.

محمدیان ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی متولی و حامی ما بوده که توانستیم بعد از 18 ماه برای اولین بار در نمایشگاه ربع رشیدی شرکت کنیم

وی افزود: نمایشگاه بیشتر برای معرفی فناوری های نو است و درچنین نمایشگاه هایی منجر به آشنایی فناوران با یکدیگر و با سیستم های متولی می شود. ما تلاش داریم تا سال های بعد این نمایشگاه بیشتر محصول محور باشد

محمدیان به لزوم سوق گرفتن محصولات نمایشگاهی به سمت تجاری سازی اشاره کرد و گفت: لازم است تا شرکت های فناور زوم بیشتری روی محصولات داشته باشند؛ همچنین لازم سات تا این منایشگاه یک قسمت جنبی در خصوص بازاریابی و فروش محصولات دانش بنیان داشته باشند.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی به عنوان یکی از تاثیر گذارترین بخش های جامعه ما نسبت به پروژه های نوپا کم اعتماد است و این به بینش سنتی فناوری در کشور برمیگردد. اگر ما بتوانیم این بینش فناورانه را ارتقا دهیم، می توانیم بیشتر موفق شویم.

این عضو هیات علمی دانشگاه آزا داسلامی ایلخچی افزود: در کشور ما ارتباط بین صنعت و دانشگاه بسیار ضعیف است ولی وجود چنین نمایشگاه هایی می تواند به برقراری این ارتباط کمک کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است