پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77514  | تاریخ خبر : 1396/08/23  | ساعت : 20:07

برزگر در حاشیه پنجمین نمایشگاه نواوری و فناوری ربع رشیدی تبریز تاکید کرد:

ضرورت بهره مندی از فناوری رباتیک در کاهش خسارت های زلزله


نصر: معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تبریز بر ضرورت بهره مندی از فناوری رباتیک در کاهش خسارت های زلزله تاکید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر، سعید برزگر با حضور در پنجمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی و بازدید از زون ارتباطات الکترونیک و میکروالکترونیک پاسخگوی سوالات خبرنگار نصر، افزود:برگزاری این نمایشگاه اقدام شایسته ای است که محصول تلاش چند ساله گذشته بوده که با کسب تجربیات، اکنون این نمایشگاه در تبریز به این جایگاه دست یافته است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه عظیم دارای دستاوردهای بدیهی است که می تواند برای بخش خصوصی داخلی و خارجی جذابیت داشته باشد.

برزگر با بیان اینکه در این نوع نمایشگاه نیازمند رایزنی است  و باید با ایده های جدید آشنا شد، اظهار داشت: سطح برگزاری این دوره از نمایشگاه در مناسب است و ایده های جالبی نیز عرضه شده است.

 وی به  اهمیت تبدیل ایده به اقتصاد اشاره کرد و گفت: با به کارگیری این ایده ها در حوزه های شهری و اجتماعی، اقدامات متعدد و متنوعی می توان انجام داد.

برزگر با انتقاد از این نمایشگاه بیان کرد: احساس می کنم زمان برگزاری این نمایشگاه محدود است و از سوی دیگر بیشتر از یک محصول ایده ها به نمایش گذاشته شده اند.

وی با بیان اینکه این نوع نمایشگاه ها باید با استقبال بیشتری روبرو می شد، گفت: این ضعف بخش های مختلف آموزشی و فرهنگی است که دانشجویان، دانشجویان و اساتید خود را برای بازدید از نمایشگاه ترغیب نمی کنند.

وی افزود: امید دارم در سال های آتی با سیاست گذاری های جدید  بیشتر شاهد ارزش آفرینی باشیم.

وی نظر خود راجب دستاوردهای زون ارتباطات الکترونیک و میکروالکترونیک  و دانشگاه ایلخچی اینگونه بیان کرد که: دنیای فعلی و اینده ای که ترسیم است مبنی بر دنیای دیجیتال و فضای اطلاعات می باشد و هرعنصری که در دنیا بخواهد خود را از این علم و فناوری محکوم و محروم کند خودش ضرر می بیند.

برزگر افزود: باید از طرحایی که محققان و دانشجویان خودمان که در رقابت با کشورهای قدرتمند دنیا افتخار آفرینی می کنند حمایت کنیم.

وی ادامه داد: کشور ما،  یک کشور حادثه خیز است و شهر تبریز روی گسل خطرناکی قرار دارد، باید گوش به زنگ باشیم و از دانش رباتیک برای پیشگیری، پیش گویی مقاوم سازی سازه های شهری نهایت استفاده را بکینم.

وی خاطرنشان کرد: بعد از وقوع حادثه و بعد از خروج از حالت پدافندی وارد مرحله مدیریت بحران می شویم که می توان از این ربات ها را در زمینه امداد نجات استفاده کرد.

وی با بیان اینکه طی صحبتی که با غرفه داران این نمایشگاه داشتم متوجه شدم در حوزه بازاریابی و ارائه توضیحات لازم برای معرفی محصول خود دچار ضعف هستند، ادامه داد: شرکت هایی را دیدم که ایده های جالبی را به مرحله تولید رساندند ولی چون فقط تولید کننده و ایده پردازاند توانایی بازاریابی محصول را ندارند، این افراد باید از بازاریابان حرفه ای که این ایده ها را با ارزش واقعی خود به پول تبدیل کنند، در نمایشگاه شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید ارائه محصولات باید به صورت یک مجموعه فرایند و صورت سیستمی باشد، اذعان داشت: متاسفانه در حوزه نوآوری و فناوری ارزش قیمت تمام شده محصول با سود پایین به فروش گذاشته می شود.

وی به ایده پردازان توصیه کرد: فناوران ما باید با کسی که مشکلات اقتصادی و صاحبان صنعت اشنایی داشته باشد و امکان پول سازی و تجدید در فرایند و سیستم ها را آموزش دیده باشد همکاری داشته باشند تا به خوبی بتوانند تجاری سازی کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تبریز با بیان اینکه به صاحبان غرفه در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی پیشنهتد کردم که با بازدید از غرفه های دیگر در خلق ایده های جدید تلاش کنند، ادامه داد: با مدل سازی و اتصالایده های مختلف به یکدیگر می توان کارهای بزرگی در حوزه مسائل اجتماعی شهری و اقتصاد انجام داد.

وی گفت: ایده پردازان باید بداند که شروع کار املای نانوشته است که غلط ندارد و باید برای آغاز رخدادهای جدید جسارت داشته باشند.

برزگر با اشاره به اینکه صاحبان صنایع ما دارای اشکال نگرشی هستند، گفت: نیازمند تغییر نگرش در صنعت هستیم، زیرا اگر حوزه های تولید ثروت در این موارد ورود نکنند، محکوم به فنا می شویم.

وی قرن 21 را، قرن خدمات نوین و ایده های فناور دانست و افزود: دولت وظیفه خود را با برگزاری این نمایشگاه انجام داده است و و این بخش خصوصی و صاحبان صنایع هستند که باید استقبال کنند.

وی با اشاره به اینکه تغییر نگرش، یک مقوله فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است، اظهار کرد: این تغییر فقط در طی زمان حاصل می شود، البته باید فرهنگ سازی کارهای مشارکی با کمک بخش خصوصی اتاق بازرگانی وزارت صنایع انجام گیرد تا این امر سرعت گیرد.

وی افزود: ولی امروزه باید اموزش ها را از کودکی آغاز کنیم تا افراد خلاقی را تربیت شوند و در آینده به مشکلات کنونی برخورد نکنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است