پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77503  | تاریخ خبر : 1396/08/23  | ساعت : 16:50

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد:

پیشتازی "تبریز" در فعالیت های فرهنگی کانون های کشور/ تبریز در راه برگزاری مرحله بین المللی جشنواره قصه گویی در "تبریز 2018"


نصر: معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان، گفت: نیروی فعال و با تجربه کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان تبریز، همیشه سردمدار فعالیت های فرهنگی کانون ها در کشور بوده است، در همین راستا در تلاشیم تا برگزاری مرحله بین المللی جشنواره قصه گویی را در طی رویداد تبریز 2018 محقق سازیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، "رضا قمرزاده" معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان کشور و دبیر "بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی" در نشست خبری برگزاری حوزه یک بیستمین دوره از این جشنواره، با بیان اینکه تبریز، همیشه در فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پیشتاز بوده است، ادامه داد: در این دوره از جشنواره قصه گویی شاهد تغییراتی در نحوه برگزاری آن هستیم، بطوریکه امسال این جشنواره را در چند حوزه برگزار خواهیم کرد که تبریز، میزبان حوزه ی یک شامل استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین و گیلان خواهد بود.

وی با اشاره بر اینکه که 6737 قصه گو در بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی حضور دارند، اظهار کرد: حضور این تعداد شرکت کننده در بیستمین جشنواره، آمار کم نظیری است و با توجه به نتیجه ی برگزاری چند ساله آن، می توان گفت که تربیت تعداد زیادی از قصه گوهای متخصص کشور توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت می گیرد.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان کشور در ادامه تاکید کرد: قصه گویی صرفا یک تکنیک نیست، بلکه فرایندی است که یاد دهنده و یادگیرنده با یکدیگر تعامل زیادی دارند و این جشنواره موجب تعامل بیشتر نسل های آینده ساز ما با نسل های تاریخ ساز میشود.

قمرزاده در ارتباط با بخش داوری این دوره از جشنواره، گفت: داوری این دوره از جشنواره توسط سه داور انجام خواهد شد، با توجه به اینکه کیفیت کار برای ما اهمیت دارد، از این رو داوری بخش داوری بخش نوجوانان و پدر و مادر بزرگ ها از طریق ارسال سی دی انجام خواهد شد تا استرس رقابت، مانع حضور پدربزرگ ها و مادربزرگ ها نشود و به راحتی به قصه گویی بپردازند.

دبیر بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی درخصوص بخش های موضوعی این جشنواره گفت: موضوعات این جشنواره از بخش هایی مانند "آزاد"، "نقل قصه هایی با موضوع رضوی" و "ادبیات عامه، فولکلور و شاهنامه خوانی"، تشکیل یافته است.

وی تاکید کرد: در این دوره 63 نفر متشکل از قصه گویان داخلی و خارجی به بخش بین المللی راه یافته و به رقابت خواهند پرداخت.

"هادی یوسف زاده" مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی و دبیر حوزه یک بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی نیز در این نشست با ابراز خرسندی از آغاز دوباره این جشنواره در این استان، اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در تلاش است تا میزبانی مرحله بین المللی جشنواره قصه گویی را نیز به مناسبت رویداد "تبریز 2018" در این استان کسب کند.

یوسف زاده در پایان تاکید کرد: شرکت کنندگان حوزه یک این جشنواره که شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قزوین و گیلان است از تاریخ 30 آبان تا دوم آذرماه به ارائه آثار خود خواهند پرداخت.

انتهای پیام/ 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است