پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77430  | تاریخ خبر : 1396/08/22  | ساعت : 17:30

نماینده مردم شبستر در مجلس در گفت و گو با نصر:

ققنوس وار، وارد افکار جوانان شویم / اهمیت بازارسنجی در ایده پردازی


نصر: نماینده مردم شبستر و تسوج در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گران و سرمایه گذاران باید ققنوس وار، وارد افکار جوانان شوند و از سوختن هراسی نداشته باشند.

 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر، معصومه آقاپور با حضور در پنجمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی و بازدید از زون ارتباطات الکترونیک و میکروالکترونیک پاسخگوی سوالات خبرنگار"نصر" شد و گفت: کارهای خوبی را در بخش نمایشگاهی دیدم ولی به عنوان نائب رئیس کمیته طراحی قوانین شرکت های دانش بنیان در کمیسیون اقتصادی نحوه بازاریابی ایده پردازان در غرفه ها را کمرنگ است.

وی بابیان اینکه بهتر بود ایده های ارائه شده به موضوع بازاریابی خود بیشتر اهمیت می داند، گفت: استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان باید موضوع بازارسنجی بیشتر بپردازند و در رابطه با ریسک های سرمایه گذاری مطالعات انجام بدهند.

وی با اشاره به مشکلات تجاری سازی ایده در ایران گفت: یکی از مشکلات اصلی این است که ما تولید کنندگان خوبی هستیم اما فروشندگان بدی هستیم و بازهای ایران و جهان را بررسی نمی کنیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ایده پردازان  فقط یک سوم کوه یخی بازاریابی که روی آب است  را می بینند گفت: امیدوارم به این موضوع در نمایشگاهی که سال آینده برگزار خواهد شد  پررنگ تر پرداخته شود.

وی افزود: برگزاری  اینچنین نمایشگاه هایی  اگر بدون جذب سرمایه گذار برای ایده ها به پایان برسد، فقط یک موج سواری  نمایشی است.

وی با اشاره به اینکه در حال اقدام برای ثبت قانون بیمه سرمایه گذاری  در شرکت های دانش بنیان برای کاهش خطری که  ممکن است یرمایه گذار راتهدید کند هستم، اذعان داشت: صاحبان صنعت و سرمایه افرادی هستند که ریسک پذیری آنها بسیار پایین است و بخاطر امنیت کسب و کار خود وارد فناوری های نو نمی شوند ازین رو  بیمه ها می تواند راه حلی برای رفع این مشکل باشند.

آقاپور با تاکید براینکه بخش سنتی صنعت با بخش فناوری باید آشتی کند، ادامه داد:  صنعت گران و سرمایه گذاران باید ققنوس وار وارد افکار جوانان شوند و مطمئن باشند نمی سوزند.

وی نظر خود راجب ارزیابی کلی پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی را اینگونه بیان کرد که نمایشگاه های تخصصی را را باید از لحاظ های مختلف هماندد  فضای برگزاری،  مکان ،زمان برگزاری، به روز بودن فناوری شرکت کنندگان، نحوه جذب مشتری و... بررسی کرد و افزود: سپس در هر شاخص نمایشگاهی  نمره ای بدهیم و با جمع معدل به دست آمده را بسنجیم .

وی برگزاری این گونه نمایشگاه ها تلنگری برای تغییر دیدگاه صنعتگران دانشت و گفت: باید نگاه زیر بنایی و زیر ساختی به مسائل تخصص داشته باشیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی فناوری را به دو شاخه خلاقیت و نوآوری تقسیم کرد و اظهار داشت:  نوآوری در معنای نو کردن نحوه نگرش  و خلاقیت در معنای ابداع کردن است و ما ایرانی ها در بخش خلاقیت دارای هوش اجتماعی بسیار قوی هستیم و قدرت تخیل بالای داریم اما در شاخه نوآوری موضوع کپی کاری و یا از راه کوتاه دور زدن را انتخاب می کنیم.

وی افزود: این موضوع به تولیدات ما نیز منعکس می شود پس بهتر است در بخش نوآوری بیشتر تلاش کنیم و اینگونه، با افزایش نوآوری و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر، تحریم ها اثری بروی پیشرفت ما نخواهند گذاشت .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است