پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77386  | تاریخ خبر : 1396/08/21  | ساعت : 17:20

مصاحبه اختصاصی «نصر» با "سفیر ایران در ارمنستان" :

فرهنگ صادرات باید در جامعه رونق یابد / نمایندگان وزارت امور خارجه، سفیران معرفی تولیدات داخلی ایران با به بازار خارجی


نصر: سفیر ایران در ارمنستان گفت: فرهنگ صادرات را باید در جامعه رونق ببخشیم و چنانچه تولیدکنندگان ما با فرهنگ صادرات آشنایی لازم را داشته باشند، سعی می کنند زمینه صادراتی خود را به طور مستمر برقرار کنند، اینگونه نیست که دو بار محصولات خود را عرضه کنند  و بعد از مدتی کیفیت آن محصول افت پیدا کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فناوری نصر، کاظم سجادی با حضور در پنجمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی و بازدید از زون ارتباطات الکترونیک و میکروالکترونیک پاسخگوی سوالات خبرنگار"نصر" شد و ضمن تشکر از دست اندرکاران که سعی کردند تکنولوژی و فناوری جوانان و تولیدکنندگان را به بهترین نحو به نمایش بگذارند، گفت: در هنگام بازدید از غرفه ها، شاهد تولیدات جدید شدم، افتخار کردم که در حال ورود به عرصه جهانی هستیم.

وی با بیان اینکه امروزه باید به سرعت به دنبال فناوری برویم و نباید از آن هراسی داشته باشیم ، افزود:خوشبختانه مسئولین متوجه اهمیت این امر شدند و به آن توجه دارند.

وی اذعان داشت: ما نمایندگان وزارت امور خارجه و سفرای جمهوری اسلامی در خارج از کشور وظیفه معرفی تکنولوژی های نو وهمکاری هایی که تولیدکنندگان در کشور ایران  به منصه ظهور می رسانند است و خوشبختانه این اتفاق توسط سفارت خانه ها و سرکونسول گری های جمهوری اسلامی ایران رخ می دهد.

سفیر ایران در ارمنستان اظهار کرد: در ارمنستان نهایت سعی خود را می کنم تا با استفاده از ظرفیت های منطقه اروسیا، محصولات تولیدی ایرانی را معرفی کنم و امید دارم نماینده وزارت امور خارجه در شهر تبریز بتواند برای معرفی تکنولوژی ها و اختراعات جوانان آذربایجان شرقی که  ارزش معرفی به دنیا را دارد و با تجارت بسیار خوبی روبرو شوند را قدم بردارند.

وی با بیان انتقادی در خصوص اطلاع رسانی ناکافی،گفت: اطلاع رسانی اینگونه نمایشگاه ها باید پررنگ تر باشد تا حوزه های صنعتی کشوری بیشتری حضور پیدا کنند و سفارت خانه ها نیز از آورده های این نمایشگاه مطلع شوند تا بتوانند نظرهای طرف های مقابل در کشورهایی که سفر می کنند را برای تجاری سازی و همکاری های اقتصادی جلب کنند .

وی با تاکید بر این نکته که بهتر از این نمایشگاها در زمان هایی که نشست سفرا و سرکنسول گران جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود، جاری باشد، ادامه داد: از این طریق این امکان فراهم می شود که نمایندگان کشور بتوانند از امکانات و پیشرفت های مملکت خود مطلع شوند و به وظیفه خود عمل کنند.

سجادی  با اشاره به چالش های تجاری سازی محصولات ایرانی در داخل و خارج از کشور، گفت: باید در ابتدا به کیفیت و انبوه سازی کالا توجه لازم را داشته باشیم و فرهنگ صادرات را در جامعه رونق ببخشیم .

وی ادامه داد: چنانچه تولیدکنندگان ما با فرهنگ صادرات آشنایی لازم را داشته باشند، سعی می کنند زمینه صادراتی خود را به طور مستمر برقرار کنند، اینگونه نیست که دو بار محصولات خود را عرضه کنند  و بعد از مدتی کیفیت آن محصول افت پیدا کند.

وی با بیان اینکه مجموعه های استاندارد سازی، ارگان ها و سازمان های ذیع ربط باید وارد عمل بشوند و حمایت لازم برای تولیدات را در نظر گیرند،اظهر کرد: باید مشکلات عدیده اداری از جلوی پای تولیدکنندگان برداشته شود تا فکر آنها برای خلاقیت و نوآوری آزاد شود.

سفیر ایران در ارمنستان تاکید کرد: حوزه های بین الملل کشور بایستی در تمام سازمان ها برای بازاریابی و تجاری سازی محصولات تولیدکنندگان تلاش کنند  و از طریق فضای مجازی و رسانه ها با معرفی کالای ایرانی به بهترین وجه به وظیفه خود عمل کنند.

وی با بیان اینکه طبیعی است که اگر این اتفاق ها دست در دست هم بدهند به خوبی می توانیم در نمایشگاه های خارج از کشور شرکت کنیم ، گفت: کالاهای داخلی باید در نمایشگاه ها بین المللی به صورت مستمر در معرض دید قرار گیرد و روان سازی به گونه ای صورت گیرد گیرد که تولیدکنندگان بتوانند در اکثر نمایشگاه های بین المللی حضور پیدا کنند.

وی افزود: حوزه های گمرکی نیز باید کمک کنند تا بتوانیم محصولات را از کشور خارج کنیم و این عوامل روی هم این موجب را فراهم می کند که محصولات ایرانی در خارج از کشور بدرخشد و امید داریم با امدن نسل جوان به عرصه این اتفاقات حادث شود.

سجادی با بیان اینکه از زون ارتباطات الکترونیک و میکروالکترونیک دیدن کردم و نظرم به ایده های جوانان جلب شد، گفت: به واسطه مسئولیت قبلی که در وزارت خارجه مدیر کل ایرانیان خارج از کشور بودم، آشنایی دیرینه با حوزه رباتیک دارم و همیشه سعی بر این داشتیم که با در اختیار گذاشتن تسهیلات لازم ایده پردازان این حوزه به سهولت به خارج سفر کنند و در مسابقات رباتیک شرکت کنند.

وی افزود: قطعا جوانان ما می تواند با حمایت های لازم از سوی مسئولان در صحنه های بین الملل خوش بدرخشند و این درخشش موجب افتخار، پیشرفت و سازندگی جامعه شوند.

وی در انتها با اشاره به موفقیت های مجموعه و تیم رباتیک دانشگاه ایلخیچی ، اذعان داشت: این گروه کار خود را در این حوزه به خوبی انجام دادند و امید داریم جوانان آذربایجان شرقی با همکاری دیگر استان ها وحدت رویه را بکار گیرند تا در خارج از کشور بیش از این هم مدال آور باشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است