پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77368  | تاریخ خبر : 1396/08/20  | ساعت : 23:47

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در آیین افتتاح پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی:

سهم دو درصدی ایران در تولید مقالات علمی / 200 هزار دانشجو مشغول تولید علم در آذربایجان شرقی


نصر:معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت:سهم ایران در تولید مقالات علمی 2 درصد و در تولید مقالات برتر به 2.9 درصد رسیده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، وحید احمدی بعد از ظهر امروز در آیین افتتاحیه پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با بیان اینکه رویکرد تقویت علم و فناوری و مبنا قرار دادن آن در تمامی ابعاد جامعه، محسوس است، اظهار کرد:کشور ما دارای سرمایه فیزیکی و سرمایه نامشهود است.

وی با بیان اینکه در کشور علاوه بر بهره مندی از سرمایه های فیزیکی باید از سرمایه های نامشهود بهره ببریم، گفت: با توسعه مراکز علمی و دانشگاهی و پارک های علم و فناوری و تجاری سازی طرح های نو می توانیم در راه توسعه کشور گام های موثری برداریم.

 وی با اشاره به سهم ۸۵ درصدی کشورهای پیشرفته از بهره وری سرمایه نامشهود (علم و فناوری) افزود: ما نیز باید از این سرمایه ها به نحو احسن درجهت توسعه کشور بهره مند شویم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با اشاره به آمار پایگاه های بین المللی مانند تایمز، مبنی بر تعداد دانشگاه های برتر کشور ایران، گفت:  تعداد دانشگاه های ایرانی که در سال 2012 در سطح بین الملل حرفی برای گفتن داشتند یک یا دو دانشگاه بوده است،اکنون شاهد پیشرفت این دانشگاه ها هستیم و در حال حاضر در سطح بین الملل، 18 دانشگاه برتر کشور مطرح شده است.

وی با بیان اینکه سهم ایران در تولید مقالات علمی 2 درصد و در تولید مقالات برتر به 2.9 درصد رسیده است، ادامه داد: خوشبختانه شاهد رشد چهار برابری تولید مقالات برتردر جهان بوده ایم.

وی به ظرفیت بالای آذربایجان شرقی در زمینه علم و فناوری اشاره کرد و اذعان داشت: 12 دانشگاه دولتی و 42 واحد علمی و کاربری و 40 پیام نور، 40 دانشگاه آزاد و 34 موسسه تحقیقاتی و شش پارک علم و فناوری با 200 هزار دانشجو در این منطقه به تولید علم می پردازند و این استان در زمینه علم و دانش ظرفیت بالایی دارد.
 
احمدی خاطرنشان کرد: با برگزاری این نمایشگاه، می توان از تجارب بین المللی فناوران بهره مند شد و همکاری ها را در زمینه توسعه علم و فناوری گسترش داد و مدل علم و فناوری را سعی خواهیم کرد در سایر استان های کشور نیز پیاده سازی کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است