پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77363  | تاریخ خبر : 1396/08/20  | ساعت : 23:28

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی:

همکاری دانشگاهیان را برای تبدیل تبریز به مرکز تجارت جهانی و فناوری


نصر: مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی گفت: نمایشگاه رينوتکس نوآوری و فناوری ربع رشیدی، تنها نمایشگاهی است که در عرصه تجاری سازی فناوری و دانش تمرکز و فعالیت می کند و تجاری‌ سازی فناوری ‌ها از طریق هم افزایی و همچنین تحقق شعار اقتصاد مقاومتی از اهداف این رویداد است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "علی جهانگیری" بعد از ظهر امروز در  مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه رينوتکس نوآوری و فناوری ربع رشیدی که در سالن شمس تبریزی بین المللی برگزار شد، به اطلاعات و ماهیت کلی برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۴۵ مهمان خارجی از ۱۰ کشور در نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی شرکت کرده اند که این نمایشگاه، چهره ۱۵۰ مهمان ملی را به خو دیده است.

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار و 750 طرح فناوری به این نمایشگاه معرفی شده است، اظهار کرد: نمایشگاه از 21 بخش تخصصی و زون تخصصی تشکیل یافته است که در این نمایشگاه، همزمان 28 رویداد در غالب همایش و کارگاه آموزشی صبح و بعد از ظهر برگزار می ‌شود؛ همچنین مدیر کل برخی نهاد های دولتی نیز مسئولیت برگزاری برخی زون ها را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: بیش از 70 درصد طرح‌ های ارسالی به دبیرخانه جشنواره از دانشگاه‌های داخل استان است؛ در این نمایشگاه همزمان با برگزاری پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری در تبریز، ۲۸ رویداد همچون همایش و کارگاه های آموزشی در این مکان برگزار می‌شود.

جهانگیری همکاری دانشگاهیان را برای تبدیل تبریز به مرکز تجارت و فناوری، توفیق بزرگی دانست و گفت: این رویدادی که بعد از چهار سال فراملی شده است، تنها نمایشگاهی است که در عرصه تجاری سازی فناوری و دانش تمرکز و فعالیت می کند و با هدف تجاری‌ سازی فناوری ‌ها از طریق هم افزایی و همچنین تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است.

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی افزود: این نمایشگاه برای نشان دادن عرصه ی تعامل تقاضا و عرضه عمومی طرفین است. یکی از اهداف ما تبدیل شهر تبریز به مرکز تجارت جهانی است و امسال در برگزاری این نمایشگاه  نیز برخی از سازمان های ملی که در این حوزه نقش پررنگی دارند، از جمله جهاددانشگاهی،  آب و خاک، وزارت نفت و وزارت دفاع با منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی ما را یاری کرده اند. در این نمایشگاه ما ضمن ارزنده کنندگان فناوری، از سازمان ها به عنوان مشتری دعوت می کنیم.

جهانگیری با بیان اینکه بذر اقتصاد دانش بنیان نیازمند شرایط جغرافیایی خاصی است، تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که شرایط خاصی را برای اقتصاد دانش بنیان فراهم کنیم و در این نمایشگاه سعی کرده ایم تمامی عوامل این اکوسیستم را به کار ببندیم.

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با اشاره به اینکه اگر تنها به دنبال پول نفت باشیم، نمی‌ توانیم پیشرفت کنیم، اذعان کرد: بزرگترین و اصلی ترین رکن اقتصاد و اقتصاد مقاومتی بر روی کره زمین، دانش بنیان است و برای پیشرفت و پرورش آن لازم است تا شرایط خاصی را فراهم کنیم. برای داشتن چنین استانی باید به همت ارگان ها و بخش های اجرایی، از ظرفیت تبریز در حوزه سرمایه داری اقتصاد دانش بنیان استفاده کنیم تا بتوانیم جامعه را متحول سازیم.

جهانگیری تاکید کرد: این نمایشگاه با حمایت بخش خصوصی برگزار شده است که حتی بخشی از هزینه های جوایز آن را یکی از سرمایه گذاران تامین کرده است و همچنین در حوزه صنعت از مسئولان دولتی این انتظار می رود تا بستر ایجاد یک پل ارتباطی بین صنعت و دانشگاه را مهیا کند؛ چرا که چنین فناوری هایی در بستر بنگاه و بخش های خصوصی به ثمر خواهد رسید و اگر در این زمینه سرمایه گذاری نشود، این صنعت ناکام می ماند. ما سعی خواهیم کرد تا دانشگاهیان، مبتکران و مخترعان فناوری های خود را بفروشند و در این راستا بیزنسی ها حتما خریدار باشند.

وی در پایان به خروجی های مفیدی که طی چهارسال برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی به دست آمده است خاطر نشان کرد و گفت: سال گذشته موفق به فروش بیش از 12 درصد از طرح‌ های دانش و فناوری و تجاری سازی فناوری بودیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است