پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77361  | تاریخ خبر : 1396/08/20  | ساعت : 22:37

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز:

لزوم برقراری ارتباط فناورانه بین صنعت و دانشگاه/ سوق گرفتن طرح های فناوری به سمت تجاری سازی


نصر: مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز گفت: این نوع نمایشگاه ها باید بستری برای برقراری ارتباطات فناوری بین دو واحد صنعت و دانشگاه باشند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "حبیب ماهوتی" بعد از ظهر امروز در  مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی که در سالن شمس تبریزی بین المللی برگزار شد، با بیان اینکه این نمایشگاه پنجمین سال برپایی خود را تجربه می کند، اظهار داشت: پنج سال پیش برپایی نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی طبق برنامه ریزی های صورت گرفته توسط مسئولین تجاری سازی انجام گرفت و امروزه به یکی از بهترین نمایشگاه های منطقه و کشوری تبدیل شده است.

وی ادامه داد: باید پیگیر نتایج نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی باشیم. صنعتگران، تجار، صادرکنندگان و وارد کنندگان زحمت های بسیاری در عرضه محصولات خود و یا جذب سرمایه گذار می کشند ولی آیا به عنوان مثلا از 500 غرفه حاضر در نمایشگاه، شاهد موفقیت 5 غرفه خوایم بود؟ آیا پس از چهار سال برگزاری پیاپی این نمایشگاه، توانسته ایم واحد یا طرحی ها را تجاری سازی کنیم؟

ماهوتی با اشاره به اهمیت ارتباط دادن صنعت به دانشگاه ها خاطر اذعان کرد: این نوع نمایشگاه ها باید بستری برای برقراری ارتباطات فناوری بین دو واحد صنعت و دانشگاه باشند.

وی با بیان اینکه مشکلات سرمایه‌گذاری در ایران به وفور است، اظهار کرد و گفت: متاسفانه کارشکنی بعضی ادارات اشکال ایجاد می کند؛ این در حاالی است که غرفه و سالن ها پر از نظر فنی است؛ اما آیا نتیجه این زحمات به نتیجه می رسد؟! تقاضا دارم بعد از اتمام این نمایشگاه چندین جلسه برای جمع بندی و نتیجه گیری موارد مطروحه حضور برگزار شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است