پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77345  | تاریخ خبر : 1396/08/20  | ساعت : 15:46

نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان:

دانشگاه‌های ایران وظیفه خودشان را در جامعه به خوبی ایفا کرده‌اند/ دستاوردهای دانشگاه‌های ایران در بیرون از مرزها خریدار دارند


نصر: نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان گفت: دستاوردها و تولیدات علم و فناوری دانشگاه‌های ایران در مقایسه با سایر شرکت‌ها، نهادها و دستگاه‌ها در بیرون از مرزها خریدار دارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، پروفسور یوسف ثبوتی،ناظر طرح ارتقای دانشگاه تبریز به تراز بین‌المللی امروز در دانشگاه تبریز در نشستی با اعضای کمیته تراز بین‌المللی و کارگاهی برای اساتید این دانشگاه اظهار داشت: دستاوردهای دانشگاه‌های ایران در مقایسه با سایر تولیدات نهادها و دستگاه‌ها بهتر بوده چرا که در بیرون از مرزها تولیدات دانشگاه‌های ما خریدار دارند.

به گفته وی، دانشگاه‌ها راهگشای جامعه هستند و به نظر می‌رسد دانشگاه‌های کشورمان وظیفه خودشان را در حوزه‌های مختلف جامعه به خوبی ایفا کرده‌اند و اگر در این راستا به تراز بین‌المللی سایر دانشگاه‌های جهان نیز توجه شود بهتر از اینها می‌توان عمل کرد.

نماینده ایران در مجمع فرهنگستان‌های علوم جهان در بخش دیگر سخنان خود افزود: دانشگاه‌های ایران برای رسیدن به تراز بین‌المللی باید دو اولویت اصلی یعنی یاد دادن و یاد گرفتن را با تدوین برنامه‌های به موقع و درست، داشتن نظم و انضباط، نظارت برای اجرای کارهای خویش را در دستور کار خویش قرار دهند و همچنین برای رسیدن به اهداف تعیین شده به موقع موانع سر راه خویش را بردارند.

پرفسور ثبوتی اضافه کرد: در اجرای برخی برنامه‌ها از جمله جذب دانشجویان خارجی باید اختیارات لازم به دانشگاه داده شود و در این زمینه نیز ضروری است از سوی وزارت علوم و دولت حمایت‌های لازم صورت گیرد.

حرکت در مرزهای دانش و رسیدن به تراز بین المللی راهبردی اصلی دانشگاه تبریز است

رئیس دانشگاه تبریز نیز با اشاره به اهمیت انتخاب این دانشگاه به عنوان یکی از دانشگاه‌های نامزد ورود به طرح فوق از سوی وزارت علوم گفت: دانشگاه تبریز بعد از دانشگاه تهران به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه ظرفیت‌های زیادی دارد که نشانه بارز این امر حضور در رتبه‌بندی‌های مهم بین‌المللی و نیز جدیدترین سطح‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و قرار گرفتن دانشگاه تبریز در بین هفت دانشگاه جامع بین‌المللی کشور است.

محمدرضا پورمحمدی در ادامه با اشاره به آیین‌نامه راهبری ارتقای دانشگاه تبریز به تراز بین‌المللی افزود: شناسایی نقاط ضعف، قوت،فرصت‌ها و تهدیدهای دانشگاه، تقویت زمینه‌های تصمیم‌سازی و سیاست‌سازی، ایجاد زمینه افزایش بهره‌وری، تعمیق و اشاعه فرهنگ بین‌المللی شدن در دانشگاه، تقویت زمینه‌های پاسخگویی دانشگاه به ذی‌نفعان درونی و بیرونی، تقویت تضمین کیفیت نظامند دانشگاه، شناسایی و کاربست عامل‌های تضمین‌کننده اجرای طرح ارتقاء دانشگاه به تراز بین‌المللی و ... از جمله این اقدامات است.

وی، توسعه علم و فناوری با توجه به نیاز روز جامعه، گسترش مرزهای دانش و کمک به رفع چالش‌های محلی، ملی و منطقه‌ای را از جمله دیگر ماموریت‌های این دانشگاه در تراز بین‌المللی عنوان کرد و یادآور شد: در سال‌های اخیر با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه‌های مختلف در این دانشگاه وجود داشته و دارد گام موثری در این راستا برداشته شده است و در ادامه راه با تلاش دانشگاهیان می‌خواهیم این روند رو به رشد داشته باشد.

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود خواستار دادن اختیار تام به دانشگاه‌های جامع و برتر کشور شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است