پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77339  | تاریخ خبر : 1396/08/20  | ساعت : 17:00

ایران تک (1)/مدیر سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان غربی خبر داد:

"ایران تک" فرصتی برای تولید اطلاعات اقتصادی برای توسعه اقتصاد منطقه


نصر: مدیر سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان غربی گفت: "ایران تک" فرصتی برای تولید اطلاعات اقتصادی برای توسعه اقتصاد منطقه شمال غرب کشور است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ستاد اطلاع رسانی پنجمین همایش "ایران تک"، "محسن افسر قره باغ" مدیر سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی آذربایجان غربی در گفت و گویی، رتبه بندی شرکت‌ها در شاخه‌های صنعتی مختلف در شمال غرب کشور که تحت قالب طرح Iran TAC در حال اجرا می‌باشد کار قابل تقدیری است که می‌تواند اطلاعات ارزشمند اقتصادی را تولید نموده و تصویر مناسبی از نقش واحدهای فعال اقتصادی این منطقه در اقتصاد ملی و روند توسعه آن را برای دست اندرکاران حوزه تصمیم گیری، فعالان اقتصادی و پژوهشگران فراهم نماید.

وی با بیان اینکه این طرح فرصتی را برای ارزیابی بنگاه های اقتصادی از جایگاه خود در میان سایر فعالان حوزه صنعتی فراهم می سازد، اذعان داشت  اجرای این طرح تصویر شفافی از وضعیت بنگاه‌های فعال در منطقه شمال غرب کشورمان را ترسیم می‌کند و بنگاه های حاضر در طرح می توانند جایگاه خود و رقبا را در سطح منطقه ای ارزیابی نموده و تصمیم گیری‌های دقیق تری برای پیش برد اهداف بنگاه خود اتخاذ نمایند.
مدیر سازمان مدیریت صنعتی آذربایجان غربی با بیان اینکه طرح ایران تک تاکنون روندی موفقیت آمیز داشته است، افزود: من معتقدم که تاکنون این طرح توانسته موفقیت نسبی کسب کند؛ البته این موفقیت به همکاری و مشارکت بنگاه های اقتصادی وابسته است، این طرح قابلیت آن را دارد تا اطمینان لازم را برای مجریان گروه های صنعتی فراهم سازد تا این گروه ها با اطمینان براینکه اطلاعات مالی بنگاه ها محرمانه خواهد ماند، اطمینان لازم را حاصل و زمینه حضور آن ها را تسهیل بخشند.

وی ادامه داد: در این میان باید به نکته مهمی اشاره کنم و آن اینکه، این طرح تا زمانی پابرجا و مثمر ثمر خواهد بود که مسئولان ذیربط منطقه نیز از حسن و منفعت  این طرح برای منطقه آگاه و حمایت های لازم خود را مشمول این طرح سازند، اگر حمایت سازنده ای در میان نباشد، باید واقف باشیم که این حرکت جمعی مفید، دیگر تداوم نخواهد داشت.

افسر قره باغ در پایان با بیان دیدگاه خود در خصوص آینده طرح ایران تک، اظهار کرد: رتبه بندی بنگاه‌های اقتصادی تجربه ای است که سالیان متمادی در دنیا تکرار می‌شود نمونه های بارز آن در سطح جهانی رتبه بندی ۵۰۰ شرکت برتر Fortune و در سطح ملی ۱۰۰ شرکت برتر ایران می‌باشد که توسط سازمان مدیریت صنعتی هر ساله اجرا می شود. توجه به این موارد آینده روشنی را برای طرح ایران تک به ذهن متبادر می کند. از آنجایی که لازمه توسعه اقتصادی، تولید اطلاعات اقتصادی است، این طرح با ارزیابی و ارائه اطلاعات اقتصادی از تولیدات و فعالیت های گروه های صنعتی مولد، می توتگد در توسعا اقتصادی منطقه نقش بسزایی داشته باشد. بنابراین می‌توان چشم انداز روشنی برای طرح تصور نمود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است