پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77261  | تاریخ خبر : 1396/08/16  | ساعت : 19:41

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

حق قانونی جوانان داشتن یک سازمان مستقل است/ در حال پیگیری لایحه حمایت از معلولین و ارسال آن به صحن هستیم


نصر: سخنگوی کمیسیون اجتماعی گفت: لایحه‌ حمایت از معلولین که در دست بررسی بوده و بخش اعظمی از آن مربوط به مسایل، مشکلات و نیازهای معلولین است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، زهرا ساعی رییس فراکسیون معلولین و سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا پیرامون بررسی  لایحه حمایت از معلولین گفت: در این چند ماه که فراکسیون معلولین تشکیل شد، اولویت‌های مختلفی داشته است. از جمله این موارد بررسی لایحه حمایت از معلولین در مجلس بود که ما پیرامون این بحث جلسات متعددی داشتیم. این لایحه دچار دست اندازی های زیادی شد. 

او ادامه داد: در حال حاضر در کمیسیون ویژه بر روی لایحه مذکور کار می‌کنیم. کمیسیون ویژه مرکب از اعضای دو کمیسیون بهداشت و اجتماعی است و جلسات بسیار خوبی در این کمیسیون داشتیم و سعی داریم، لایحه را تکمیل کنیم. مواردی را به سازمان بهزیستی عودت کردیم و تلاش داریم در ماه‌های آینده این لایحه را در صحن فرستاده و تصویب کنیم. 

رییس فراکسیون معلولین مجلس تصریح کرد: از نظر مسایل حقوقی نگاه جامع و کاملی به حوزه معلولین در کشور شده و حمایت های قانونی خوبی را در این لایحه نسبت به افراد دارای معلولیت می‌بینیم.

او با اشاره به اینکه "لایحه ای که در دست بررسی است، بخش اعظمی از مسایل، مشکلات و نیازهای معلولین را پاسخگو است" تصریح کرد:  مواردی چون اشتغال را هم پوشش می‌دهد در سایر حوزه ها هم فراکسیون با معلولین ارتباط خوبی داشته است.

ساعی ادامه داد: تاکنون در بسیاری از سمن های مرتبط با افراد معلول حضور داشته‌ایم. برای این لایحه هم با رییس سازمان بهزیستی جلسه خواهیم داشت و به دنبال این هستیم که مشکلات را کاهش دهیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی پیرامون بررسی لایحه احیای سازمان ملی جوانان در کمیسیون متبوعش گفت: ما با این تفکیک موافق هستیم و شخصا هم به عنوان نماینده قشر جوان موافق این موضوع هستم. به این جهت که در سازمان ملی جوانان با ادغام این سازمان با وزارت ورزش اولویت جوانان در جایگاه دوم قرار گرفته است. 

او ادامه داد: در مورد جوانان ما به یک نهاد مستقل نیاز داریم که پاسخگوی نیاز و مطالبات جوانان باشد و امروز جایگاه سازمان ملی جوانان در حد یک معاونت است و نه یک وزارت‌خانه.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه "حق قانونی جوانان داشتن یک سازمان مستقل است" تصریح کرد:  باید توجه کنیم که میانگین سنی کشور ما جوان است و عمده نیازهای عمومی را نیازهای مرتبط با این قشر تشکیل می دهد. 

ساعی در خاتمه گفت: در کمیسیون اجتماعی ما بررسی کرده‌ایم و حتما نظر کارشناسی می‌دهیم و به نظر شخص من نظر کمیسیون موافق خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است