پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77228  | تاریخ خبر : 1396/08/16  | ساعت : 10:26

رییس دانشگاه تبریز:

تبریز ۲۰۱۸ فرصتی برای معرفی ظرفیت های علمی کشور و منطقه است


نصر: رییس دانشگاه تبریز از رویداد تبریز ۲۰۱۸ به عنوان فرصتی برای معرفی ظرفیت های علمی کشور و منطقه یاد کرد و گفت: دانشگاه ها می توانند کمک شایانی به تحقق اهداف این رویداد بین المللی کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، محمدرضا پورمحمدی سه شنبه در نشست هم اندیشی کمیته علمی و پژوهشی تبریز ۲۰۱۸ اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست معرفی دانشگاه ها و جایگاه علم در استان و همچنین نگرش علمی به تبریز ۲۰۱۸ و معرفی تحقیقات و فرهیختگان علمی آذربایجان شرقی است.

وی در ادامه گفت: رویداد بزرگ بین المللی تبریز ۲۰۱۸ فرصت طلایی برای معرفی و شناساندن قابلیت ها و جاذبه های گردشگری، توریستی، تاریخی، فرهنگی و همچنین ظرفیت های علمی کشور و منطقه مان است و باید از این فرصت پیش آمده با تمام وجود استفاده کرد.

رییس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه ساز و کارها و اقداماتی از سوی دستگاه ها و نهادهای مختلف برای این رویداد بزرگ بین المللی در نظر گرفته شده است، یادآور شد: با توجه به فرصت اندک باقی مانده باید برنامه ها و مصوبات طوری تهیه شوند که عملیاتی شده و موجب تحولی در شهر تبریز گردند و در این راه لزوم یک راهبری مشخص و مقتدر برای به ثمر نشستن فعالیت ها ضروری است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در تبریز ۲۰۱۸ بخشی از نگاه ها متوجه دانشگاه و مراکز علمی است و در این میان دانشگاهیان نیز بازوی مشورتی و علمی برای تدوین برنامه های راهبردی و کلان در این رویداد مهم هستند.

پورمحمدی در مورد برنامه های دانشگاه تبریز برای تبریز ۲۰۱۸ نیز گفت: برگزاری پانزدهمین مراسم نکوداشت دانش‌آموختگان غیرایرانی و دهمین جشنواره فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی با حضور نزدیک به ۶۰۰ دانش‌آموخته خارجی و مهمانان از بیش از ۳۰ کشور خارجی از جمله آنهاست و در آینده نزدیک نیز جشن هفتادمین سالگرد این دانشگاه همراستا با این برنامه بین المللی برگزار خواهد شد.

رییس دانشگاه تبریز در پایان تصریح کرد: دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی با برنامه ریزی مشترک و با برگزاری برنامه های همچون جشنواره ها، کنگره ها، همایش ها، کارگاه ها، نمایشگاه های بین المللی، تدوین کتاب، مقاله، اجرای طرح ها، تبادل استاد و دانشجو در سطح منطقه ای و بین المللی می توانند کمک شایانی برای پیشبرد اهداف تعیین شده تبریز ۲۰۱۸ کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است