پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   77095  | تاریخ خبر : 1396/08/13  | ساعت : 13:45

فرمانده سپاه عاشورا:

داغ ایجاد انشقاق بین مردم و نظام بر دل دشمن خواهد ماند/ آمریکا اصلی‌ترین ناقض برجام بوده است


نصر: فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به شعار ایدولوژیک «هیهات من الذله» که مصداق راه شهداست، گفت: مردم ایرانهمواره انسجام ملی خود را تقویت کرده و دشمن را در دو قطبی کردن و ایجاد انشقاق بین مردم و نظام ناکام می‌گذارند و شهدا چراغ راه ما خواهند ماند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، غلام‌عسگر کریمیان پیش از ظهر امروز در راهپیمایی ۱۳ آبان، با گرامیداشت یاد شهدای اسلام، دفاع مقدس، جبهه مقاومت و امام شهیدان اظهار داشت: امروز سیزدهم آبان روز دانشجو، دانش‌آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست که به نماد استکبارستیزی برای مسلمانان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی توسط دانش‌آموزان و دانشجویان توسط امام خمینی(ره) به عنوان انقلاب دوم نیز یاد شده، دلایل اهمیت سیزدهم آبان است، افزود: امروز همه اسلام در برابر همه کفار قرار گرفته است و مردم ولایت‌مدار،قدرشناس و حسینی این روز را در کنار هم پاس داشته‌اند تا بگویند مردم  استکبارستیزی را کنار نخواهند گذاشت.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به اینکه در طول تاریخ، آمریکا دشمن ایران بوده و فقط مقطعی از زمان رژیم پهلوی که غلام حلقه به گوش آمریکا بود،دشمنی کمرنگ بود، گفت: در آن مقطع آمریکا کشور ما  را به تاراج می‌برد و شاه حافظ منابع و منافع آمریکا شده بود تا بتواند بر سر حکومت بماند.

وی با تاکید به اینکه مقام معظم رهبری  فرموده‌اند، منظور از آمریکا دولت آمریکا و سیاست‌های آمریکاست نه مردم عادی آن، ادامه داد: آمریکا همیشه  در رأس استکبار قرار داشته و از ابتدا تلاش می‌کرد که انقلاب پیروز نشود ولی با مجاهدت‌های مجاهدان انقلاب نقشه‌هایش نقش برآب شد.

کریمیان ادامه داد: آمریکا بعد از شکست در توطئه تلاش برای عدم پیروزی انقلاب، به دنبال تجزیه و جلوگیری از تثبیت انقلاب تلاش کرد اما با تلاش‌ها و رهبری حضرت امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی و نظام اسلامی تثبیت شد و آمریکا شکست خورد.

وی، به تلاش دیگر آمریکا  برای تحریف انقلاب در طول ۳۹ سال گذشته اشاره قرار کرد و گفت: آمریکا با  وارد کردن گروه‌های مخالف با افکار لیبرالیسم و مارکسیسم تلاش کرد انقلاب اسلامی را به انحراف بکشاند ولی با مقاومت مردم و حضور موثر آنان و مخصوصاً دانشجویان نتوانست به اهدافش دست یابد.

فرمانده سپاه عاشورا اضافه کرد: در نهایت این  سردمداران اپوزیوسیون و لیبرالیسم بودند که  با لباس و آرایش زنانه از کشور فرار کرده و به دامن ارباب خود پناه بردند.

وی با بیان اینکه آمریکای مستکبر جنگ هشت سال را به ما تحمیل کرد،گفت: هدف از جنگ هشت ساله مهار و کنترل  انقلاب بود ولی باز هم نتوانستند مقاومت مردمی را خاموش کنند و همه کارها و توطئه‌هایشان نقش برآب شد.

کریمیان با استناد به فرمایش رهبر کبیر انقلاب مبنی بر اینکه ایران در دفاع مقدس ابهت دو ابرقدرت را شکسته و انقلاب را به جهان صادر کرد، افزود: اگرچه توطئه دشمن در جنگ  عملی و آسیب‌هایی به کشور وارد شد و جوانان زیادی از ما گرفت ولی باعث پیشرفت انقلاب و نظام شد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا بعد از شکست در توطئه‌های خود علیه ایران، به دنبال سناریویی نظیر اندولسی کردن ایران،کودتای مخملی و انقلاب‌های رنگین بود و حتی 20 سال برای آن زحمت کشید ولی در فتنه ۸۸ مردم به پا خواستند و در هشتم و نهم دی ماه جواب این طرح‌های 20 ساله را دادند.

فرمانده سپاه عاشورا اذعان داشت: براساس مستندات اندیشکده‌های آمریکا، آنها تلاش کردند با نظام به صورت مستقیم وارد  جنگ شوند ولی نتوانستند زیرا بعد از ارزیابی متوجه شدند که نمی‌توانند با حمله برق‌آسا به ایران بساط جمهوری اسلامی را برچیند و این کار یک اشتباه محض است.

وی ادامه داد: آمریکا می‌دانست که اگر شروع کننده جنگ باشد،قطعاً پایان‌دهنده آن نخواهد بود.

کریمیان با تاکید به اینکه راهکارهای دیپلماتیک و تشدید تحریم‌های اقتصادی از جمله ترفندهای دیگر آمریکا علیه ایران بود، گفت:در روزهای آغازین مذاکرات و توافق برجام مشاهده شد که آنها از تحریم‌ها حرفی نزدند و هدف آنها استفاده از بهانه‌هایی برای بدعهدی‌ بود.

وی متذکر شد: آمریکا اصلی‌ترین ناقض برجام بوده و تحریم‌ها را هر روز گسترش داده است و هدفش فروپاشی انقلاب از درون است.

کریمیان ادامه داد: مردم ایران روز به روز  انسجام ملی خود را  تقویت کرده و دشمن را در دو قطبی کردن و ایجاد انشقاق بین مردم و نظام ناکام خواهند گذاشت،راه شهدا چراغ راه ما خواهد ماند.

وی اذعان داشت: باید با دقت‌عمل،جریان‌سازی ارزشی و مقابله با تهدیدهای جنگ نرم دشمن، انقلاب را حفظ کنیم و در نهایت پرچم را به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان تحویل بدهیم.

کریمیان با اشاره به شعار ایدولوژیک «هیهات منا الذله» که مصداق راه شهداست، ادامه داد: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرموده‌اند، ما جنگ‌طلب نیستیم ولی کسی بخواهد تعدی کند، پاسخ دندان‌شکن خواهیم داد، از این رو ما در حال حاضر در خطوط مقدم مقابله با استکبار جهانی هستیم.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است