پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76928  | تاریخ خبر : 1396/08/09  | ساعت : 13:53

بر اساس سطح بندی جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

دانشگاه تبریز در بین هفت دانشگاه جامع بین المللی کشور قرار گرفت


نصر: دانشگاه تبریز در جدیدترین سطح بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی، در بین هفت دانشگاه جامع بین المللی کشور قرار گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از مهر، محمدرضا پورمحمدی سه شنبه در بین خبرنگاران اظهار داشت: این سطح بندی پس از مطالعات دقیق و اخذ اطلاعات و مدارک و با در نظر گرفتن اسناد بالادستی خاصه برنامه ششم توسعه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شده است.

وی در ادامه گفت: در سطح بندی صورت گرفته تراز عملکرد، محوریت فعالیت و ماموریت ویژه به چهار سطح بین‌المللی، منطقه‌ای، ملی و محلی در دو حوزه جامع و تخصصی تقسیم بندی شده اند که در این طرح حدود ۱۲۰ موسسه و مرکز آموزش عالی مورد بررسی قرار گرفته و دانشگاه تبریز به همراه هفت دانشگاه جامع تهران، اصفهان، تربیت مدرس، شهید بهشتی، شیراز و فردوسی مشهد در سطح یک با تراز عملکرد بین المللی و دسته جامع قرار گرفته اند.

 رییس دانشگاه تبریز همچنین با اشاره به ماموریت دانشگاه های بین المللی کشور اضافه کرد: توسعه علم و فناوری، گسترش مرزهای دانش و کمک به رفع چالش های ملی از جمله ماموریت های محوری دانشگاه های بین المللی و جامع کشور است و شش دانشگاه تخصصی نیز در سطح یک قرار دارند و بقیه دانشگاه ها در سطوح دیگر ماموریت های ملی، منطقه ای و محلی را عهده دار خواهند شد.

پورمحمدی در پایان اظهار داشت: برای دومین بار است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سطح بندی دانشگاه های ایران اقدام می کند و دانشگاه تبریز در رتبه بندی های معتبر بین المللی نظیر تایمز نیز در جایگاه ۶۰۱ تا ۸۰۰ کل و ۴۰۱ تا ۵۰۰ حوزه مهندسی، در یو اس نیوز  مقام سوم دانشگاه های جامع ایران را کسب کرده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است