پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76491  | تاریخ خبر : 1396/07/28  | ساعت : 12:55

اجلاس روسای دانشگاه های غیر دولتی شمال غرب کشور در تبریز برگزارشد


نصر: نخستین اجلاس روسای دانشگاه های غیر دولتی شمال غرب کشور با حضور سرکارخانم فاطمه داداشیان مدیرکل دانشگاه های غیر دولتی وزارت علوم ،‌تحقیقات و فناوری و علی آهون منش دبیر کل اتحادیه دانشگاه های غیر دولتی این وزارتخانه در تبریز برگزار شد.

به گزارش نصر، دراین نشست که به مدت دو روز در دانشگاه تبریز برگزار شد ، تازه ترین تحولات، دستورالعمل ها ، آیین نامه ها و آخرین رویکردهای وزارت علوم ، تحقیات و فناوری در باره دانشگاه های غیر دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نسبت مسایل و مشکلات موجود راهکارها و تصمیماتی اتخاذ شد.

در این نشست روسای دانشگاه ها غیردولتی استان های آذربایجان شرقی ،‌ آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان حضور داشتند.

دکتر جابر صادقی رییس دانشگاه های غیر دولتی منطقه سه کشوری در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به مدعوین گزارشی از تازه ترین تحولات این دانشگاه در شمال غرب کشور را ارائه کرد.

وی گفت : هم اکنون 33 دانشگاه و موسسه غیردولتی در چهار استان یاد شده فعال هستند که 14 واحد آن در تبریز قرار دارد.

صادقی شمار جمعیت دانشحویان غیر دولتی استان های مذکور را 44 هزار نفر و تعداد هیات علمی این داشنگاه ها را 315 نفر اعلام کرد.

رییس دانشگاه غیر دولتی سراج افزود : از 207 هزار دانشحوی آذربایجان شرقی 15 هزار نفر انان دانشجویان دانشگاه های غیردولتی هستند.

در ادامه این نشست  دکتر فاطمه داداشیان مدیرکل دانشگاه های غیر دولتی وزارت علوم ،‌تحقیقات و فناوری و علی آهون منش دبیر کل اتحادیه دانشگاه های غیر دولتی این وزارتخانه و نیز معاون مالی و اداری دانشگاه تبریز سخنرانی کردند و روسای دانشگاه های شرکت کنندگان ضمن طرح مسایل و مشکلات خود دیدگاه و پیشنهادهای برون رفت از مشکلات موجود را ارائه کردند.

این گزارش حاکیست شرکت کنندگان در این اجلاس در دومین روز اقامت خود در تبریز از ظرفیت ها و توانمندهای علمی ، فرهنگی و تاریحی در تبریز و منطقه آزاد ارس دیدن کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است