پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76154  | تاریخ خبر : 1396/07/21  | ساعت : 08:03

در آئین رونمایی رسمی از «آرتوکین» مطرح شد؛

آخرین تکنولوژی داروهای بیولوژیکی در اختیار جامعه پزشکی ایران قرار گرفت


نصر: مدیرعامل شرکت دارویی اطلس اروپا ارس گفت: علوم پزشکی به سمت داروهای بیولوژیکی می رود که آرتوکین یکی از آخرین تکنولوژی های داروهای بیولوژیکی است که امروز در اختیار جامعه پزشکی ایران قرار گرفت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "مجید وثوقی" در آئین رونمایی از «آرتوکین» داروی درمان بیماری آرتروز در هتل پارس ائل گولی تبریز گفت: ما از دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشکر می کنیم که برای انجام شدن اینکار ما را حمایت کردند تا این دارو وارد ایران شود.

وی افزود: این دارو از خون فرد بیمار ساخته می شود و با تقویت فاکتورهای ترمیم کننده آسیب دیدگی، دوباره به محل مورد نظر تزریق می شود و این دارو عوارض جانبی ندارد.

وثوقی اضافه کرد: علوم پزشکی به سمت داروهای بیولوژیکی می رود که آرتوکین یکی از آخرین تکنولوژی های داروهای بیولوژیکی است که امروز در اختیار جامعه پزشکی ایران قرار گرفت.

وی در خصوص هزینه های استفاده از این روش درمانی گفت: هزینه استفاده از این دارو حدود 2.5 الی 3 میلیون تومان خواهد بود و این برای کل پروسه درمان کامل بیمار است.

وثوقی ادامه داد: ما این کار را از تبریز، شهر اولین ها شروع کردیم و به بزودی به سایر شهرهای ایران نیز خواهیم برد.

رئیس هیات مدیره شرکت دارویی اطلس اروپا ارس نی گفت: آرتوکین از امروز به صورت رسمی در اختیار بیماران مبتلا به آرتروز قرار دارد و کلینیک "فیزیگو" در تبریز وظیفه درمان بیماران با این دارو را بر عهده گرفته است.

هوشنگ ابراهیمی افزود: این دارو در سازمان غذا و دارو پس از طی مراحل طولانی آزمایشات به ثبت رسیده است و ما به زودی تلاش خواهیم کرد با جلب همکاری سازمان های بیمه ای، آرتوکین را تحت پوشش سازمان های بیمه ای قرار دهیم.

وی ادامه داد: امروز از محصولات دارویی "برکو ایلاج" هم رونمایی کردیم که یکی از بزرگترین داروسازهای کشور ترکیه است که به 42 کشور جهان از جمله اتحادیه اروپایی و امریکای شمالی صادرات انجام می دهد.

ابراهیمی گفت: برکو ایلاج پس از ارزیابی بازار ایران با همکاری ما در تبریز داروهای مورد نیاز ایران و منطقه را به مرحله تولیو خواهد رساند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است