پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76132  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 14:13

استاندار آذربایجان شرقی:

سند تدبیر توسعه استان با تغییر رویکردها تحقق می یابد/ ظهور شبه دولتی هایی با عینک اقتصادی


نصر: استاندار آذربایجان شرقی تحقق سند تدبیر و توسعه استان را در گرو تغییر رویکردها دانست.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مجید خدابخش در دومین همایش "هم اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی" که صبح امروز در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد، با بیان اینکه این سند یکی از کارهای ارزشمندی بود که "اسماعیل جبارزاده" برای استان انجام داد، گفت:در دهه چهل مدلی برای توسعه آذربایجان شرقی با تشکیل سازمان ایمیدرو پیش گرفته شده بود که کمک به راه اندازی کارخانه تراکتورسازی و ماشین سازی کردند و با استفاده از تکنولوژی غربی روند کاری خود را در پیش گرفتند.

وی ادامه داد: در مراحل بعدی ذوب آهن و دیگر کارخانه های صنعتی نیز این روش را پیش گرفتند ولی  تغییری که طی این سال ها در بحث اقتصاد کشور رخداد این بود که دیگر منابع مالی گذشته را نداریم.

وی با بیان اینکه  توجیه اقتصادی به عنوان یک فاکتور مهم در تصمیم گیری ها انتخاب شده است، افزود: همزمان با کمبود منابع ملی دولت، سازمان های شبه دولتی شکل گرفتند که منابع خوبی دارد و می توان با همکاری این ارگان ها روند توسعه را پیش گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سازمان ها وابسته به دولت تنظیم شده اند و روش های جذب سرمایه را در ساختار خود ندارند ، اظهار کرد: ساختار اداری ما با روش های گذشته شکل پیدا کرده اند و نیاز است برای هدف جذب سرمایه داخلی وخارجی آموزش ببیند.

وی با تاکید براینکه اگر ساختار اداری صحیح نباشد، سند تدبیر و توسعه در اجرا عملی نمی شود، گفت:نیاز است در وهله اول ادارات در راستای توسعه استان برای جذب منابع غیر دولتی آموزش داده شوند و کارشناسان بین المللی و مسلط به زبان خارجی پرورش داده شود.

خدابخش گفت: متاسفانه امروز با کمبود منابع دولتی مواجهیم و از طرفی شاهد ظهور شبه دولتی هایی با عینک اقتصادی هستیم.

وی با تاکید بر برلزوم آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و تغییر رویکردها جهت اجرایی شدن برنامه های سند تدبیرو توسعه استان تاکید کرد و افزود: یکی از مدل های توسعه دنیا پرداختن به محورهای کلیدی و تحول ریشه ای است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل عدم به سرانجام رسیدن بعضی پروژه ها این است که با ساختار قدیم اداری می خواهیم پروژه ای مدرن و سرمایه خارجی انجام دهیم.

وی در پایان خطاب به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: آموزش، توانمند سازی و تغییر رویکرد سازمان ها اولین قدمی باشد که در تحقق سند تدبیر و توسعه در نظر می گیرید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است