پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76128  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 13:22

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

توسعه را نباید در هر شرایطی قبول کنیم/ نباید عزت ملی را زیر پا گذاشت


نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: در توسعه هر جامعه، حفظ فرهنگ از هر گونه انحراف دارای اهمیت فراوانی بوده و باید طراحی توسعه، مبتنی بر آموزه‌های فرهنگی بوده و منجر به استقلال فرهنگی شود، اما باید توجه داشت که در جریان توسعه جامعه، نباید هر شرایطی را قبول کنیم و عزت ملی را زیر پا بگذاریم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "محمد علی آل‌هاشم" نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در دومین هم‌اندیشی سند تدبیر توسعه استان، تاکید کرد: در توسعه پایدار مهم‌ترین سرمایه کشور، نیروی انسانی است، بدیهی است که بالندگی سرمایه‌های عظیم در گرو فرهنگ بوده و به مدد فرهنگ است که آدمیان در کنار هم به زندگی، تعامل و در سایه‌ی آن به تعاون با یکدیگر می‌پردازند.

وی با بیان اینکه توسعه‌ی فرهنگی زیربنای توسعه در سایر ابعاد است، افزود: در فرآیند توسعه استان نیز باید رشد اخلاق، عواطف و معنویات را مورد توجه قرار داد؛ این موارد در حکومت اسلامی جزو اهداف بالادست بوده و هرگونه طراحی برای توسعه بدون توجه به این موارد، جایگاهی در نظام جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت.

آل هاشم با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مستند بر توجه به رشد اخلاق و معنویات در فرآیند توسعه، اظهار کرد: طبق دیدگاه مقام معظم رهبری، توسعه‌ای مطلوب است که منجر به رشد اخلاق و معنویت افراد جامعه شده و ارتقای سطح سواد، وضعیت عملی و مهارتی را در پی داشته باشد؛ لذا برای تحقق توسعه‌ی پویا و مستمر ضرورت دارد به این نکات توجه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه لازمه جامعه پیشرفته ارتقا سطح سواد و توجه به تعلیم و تربیت است، اذعان داشت: اگر بخواهیم جامعه‌ای پیشرفته داشته باشیم باید سطح سواد جامعه را افزایش دهیم، تعلیم و تربیت نیز یکی از مهم ترین مسائل توسعه است که در راستای آن باید نگاهی عمیق بر توسعه‌ی آموزش و پروش، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه داشته باشیم.

امام جمعه تبریز افزود: در حوزه فرهنگی - مذهبی توسعه نیز توسعه مساجد، موقوفات، موسسات آموزشی، پژوهشی و دینی، توسعه زیربنای کتابخانه‌های عمومی، گسترش روزنامه‌ها و مطبوعات محلی، توسعه نشر، سالن‌های سینما، افزایش برنامه‌های رادیویی - تلوزیونی محلی، خبرگزاری‌های محلی و... مورد توجه قرار گیرد.

آل هاشم در پایان تاکید کرد: با تاکید بر ارتقای عزت ملی، تشریح کرد‌: عزت ملی نوعی احساس غرور همگانی ملتی است که به واسطه داشتن فضیلت‌ها، احساس برتری کرده واحساس می‌کنند که در مقابل بیگانگان حرفی برای گفتن دارند؛ برنامه‌های توسعه باید منجر به ایجاد چنین احساسی در وجود مردم شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است