پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76126  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 12:46

قائم مقام وزیر کشور در تبریز :

"تعامل-هماهنگی-اعتماد" شعار سند تدبیر و توسعه باشد / پروژه قطار تبریز-میانه ده سال پیش باید بهره برداری می شد


نصر:قائم مقام وزیر کشور در تبریز گفت:  در دستور کار قرار دادن هماهنگی، تعامل و اعتماد به عنوان شعار محوری توسعه، می توان همافزایی مجموعه را افزایش داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حسین هاشمی در دومین نشست "هم اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی" که صبح امروز در سالن وحدت دانشگاه سرلسری تبریز برگزار شد، با بیان اینکه زمانی که "جبارزاده" استاندار سابق آذربایجان شرقی بود و به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور انتخاب شد، بجای وی در سمت استانداری کسی انتخاب می شد که خلف ایشان را در مسیر خودشان ادامه دهد، گفت: امروز خوشحالیم که فردی متخصص، معتدل و آشنا به استان به این سمت انتخاب شده است .

وی افزود: استاندار سابق نگاه متعادل و اثرگذاری در استان داشت،" خدابخش" نیز این مسیر را ادامه خواهد داد، چرا که آذربایجان‌شرقی نیازمند توسعه است .
 
وی با ابراز خوشحالی  از سفر خود به این استان گفت: آذربایجان شرقی متعلق به خود ماست و زادگاه من است و خود نیزعلاقه مند بودم خدمت حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم برسم و همنشینی با ایشان  داشته باشم که این سفرم واسطه خوبی برای این امر شد.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در مقایسه با دیگر استان‌ها حرکت لاکپشتی در مسیر توسعه داشته است،افزود: اما امروز خوشحالیم که حرکت‌های جدید و شتابانی در استان شروع شده که یکی از اقدامات نیز سند تدبیر توسعه استان است .
 
قائم ‌مقام وزیر کشور با اشاره به جلسه اقتصاد مقاومتی برگزار شده و بررسی شاخص های سند تدبیر و توسعه، اظهار کرد: تنظیم سند به تنهایی کافی نیست و باید دید خروجی سند تدبیر توسعه و توفیقات آن چه بوده تا همه بدانند سندی که آذربایجان شرقی در سطح کشوری تنظیم کرده است ، چه مزیتی دارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های مثبت سند تدبیر توسعه استان، اذعان داشت: مسئولان امر در تهیه این سند و بررسی موارد به مراکز علمی، اساتید، دانشگاه‌ها، بخش خصوصی، صاحب‌نظران و... مراجعه کردند که اقدام بسیار مبارکی است، چرا که صرفاً دولت نمی‌تواند پاسخگوی موارد باشد. 

وی با تاکید بر اینکه با در دستور کار قرار دادن هماهنگی، تعامل و اعتماد به عنوان شعار محوری توسعه، می توان همافزایی مجموعه را افزایش داد، گفت: هماهنگی، تعامل، وحدت و اعتماد بین مجموعه‌ها معجزه می‌کند واین موارد در استان در حال فراهم شدن است و این یک فرصت تاریخی برای آذربایجان است و ما به این حرکت امیدوار هستیم .

وی افزود: فضای امروز استان هرگز با فضای سال ۷۱ قابل مقایسه نیست، وقتی امام جمعه، استاندار و رئیس سازمان برنامه‌ریزی بدین زیبایی در محور توسعه سخن می‌گویند و قوه قضاییه، سپاه، اطلاعات و... نیز در کنار آنان قرار گیرند نتیجه آن حرکت به توسعه‌ی استان خواهد بود.


هاشمی پراکنده کاری را یکی از علل عدم نتیجه گیری صنایع استان داست و ادامه داد: کشور آلمان تنها در ۲۳ رشته صنعتی کار کرده و امروز به ارزش زیادی صادرات می‌کند اما ما در ایران بیش از ۱۳۰ رشته‌ی صنعتی داریم ولی به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.

وی با بیان اینکه آذربایجانی‌های زیادی در خارج کشور داریم که برای سرمایه گذاری در زادگاه خود مشتاق اند، اظهار کرد: آذربایجان‌شرقی نقش موثری در تاریخ انقلاب داشته اند ولی به دلیل نبودن فرصت در این استان در شهر یا کشورهای دیگر سرمایه گذاری کردند، باید از این سرمایه‌گذاران دعوت کنیم تا به استان بازگردند.

هاشمی در انتها  با اشاره به صحبت‌های استاندار آذربایجان‌شرقی در رابطه با ضرورت اتمام اتوبان تبریز - بازرگان، گفت: اتمام قطار تبریز - میانه که به عنوان کریدور ارتباطی شناخته می شود قرار بود 10 سال پیش به بهره برداری برسد اما هنوز تا بستان‌آباد اگر می‌خواهیم کریدور مورد نظر شکل گیرد، باید این پروژه را پیگیری کنیم که روند اجرای آن کند است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است