پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76124  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 13:45

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی تاکید کرد:

اتکای 80 درصدی برنامه های سند تدبیر به اعتبارات بخش خصوصی و شبه دولتی


نصر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، گفت: با توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی در کشور، بخش عظیمی از  تامین اعتبارات برنامه های توسعه استان، به شکل جذب سرمایه گذاری بخش های خصوصی و شبه دولتی محقق شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، دومین هم اندیشی سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی صبح امروز با حضور "حسین هاشمی" قائم مقام وزیر کشور، "محمدعلی آل هاشم" نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، "مجید خدابخش" استاندار آذربایجان شرقی و "داوود بهبودی" رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی و اعضای کمیته های تخصصی سند تدبیر توسعه استان در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

"داوود بهبودی" رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این هم اندیشی با اشاره بر اینکه سند تدبير توسعه آذربايجان شرقى مورد استقبال مقامات ملى از جمله رييس جمهور، وزير كشور و دكتر نوبخت قرار گرفته است، اظهار کرد: سند تدبير توسعه با همكارى بخش دولتی و خصوصى برنامه ریزی و اجرا شده و با تمام توان با هدف رفع چالش هاى استان اجرايي مى شود.

وی افزود: ما برنامه سند تدبیر توسعه استان را از لحاظ روش و نحوه جلب مشارکت برنامه موفقی می‌دانیم و همچنان معتقدیم نسخه عملیاتی توسعه استان با این روش برنامه‌ریزی قابل تهیه و  اجرا شدن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: اگر از ایده‌ها و سیاست‌هایی مثل اقتصاد مقاومتی صحبت می‌کنیم، باید به همین روش هسته‌های کلیدی تمسک جوییم چرا که برنامه‌های تفصیلی قدیمی چندان توفیقی نداشته و ما را به جایی نرسانده‌اند.

وی ضرورت به روز رسانی این برنامه را  امری مسلم دانست و گفت: طی فرآیند تدوین این سند برخی از هسته ها موفقیت های خوبی   داشتند و باید برنامه جدیدی را برای آن ها برنامه ریزی می کردیم، همینطور بعضی  از هسته ها طی دوره 4 ساله با چالش هایی روبرو شدند که برای حل چالش های آن ها نیز تلاش کرده و جهت بهبود آن برنامه های دقیق تری را تنظیم کردیم.

بهبودی با بیان اینکه ما هر سال به شکل مستمر گزارش پایش سند را ارائه می‌دهیم، افزود: آخرین جمع‌بندی سند را از پایان شهریور جاری در دست تهیه داریم و مسوولان اجرایی استان آخرین اطلاعات پروژه‌های ذیل سند تدبیر توسعه را بر اساس فرمت‌های تهیه شده ارائه می‌دهند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: ما بزرگترین دستاورد این سند را گسترش و اشاعه دانش برنامه‌ریزی در استان، تقویت اعتقاد به برنامه‌ریزی و مشخص شدن جهت‌گیری حرکت همه مدیران استان می‌دانیم.

وی با بیان اینکه با اجرایی کردن سند تدبیر توسعه استان بسیاری از منابع برنامه های استان با استفاده از توان های خصوصی و شبه دولتی تامین شده است، ادامه داد: خرسندیم از عنوان این که در طول اجرای این برنامه، ۸۰ درصد از برنامه های اجرایی استان به تامین اعتبارات بخش خصوصی و شبه دولتی بوده و تنها ٢٠ درصد از برنامه هاى تدوين شده در سند تدبير توسعه به بودجه ها و اعتبارات دولتى اختصاص دارد.

بهبودی در خصوص برنامه های اجرایی شده توسط این سند، عنوان کرد: در بسيارى از حوزه هاى زيربنايي استان همچون حوزه آب و راه، بخشى از برنامه هاى تدوين شده در سند تدبير توسعه استان اجرايي شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در پایان با اشاره بر اینکه تحقق اهداف برجام، انتظار گشايش بيشترى براى پيشبرد اهداف خود در سند تدبير توسعه را برای ما به دنبال دارد، اظهار کرد: انعقاد تفاهم نامه هاى اوليه در حوزه انرژى و سرمايه گذارى در اولویت  برنامه های این سند قرار دارد که در راستای برجام این امید را به ما می دهد که بصورت ویژه اجرا شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است