پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76108  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 00:23

مدیرعامل "اطلس اروپا ارس" در گفتگو با «نصر» خبر داد:

«آرتوکین» به صورت رسمی در اختیار بیماران مبتلا به آرتروز قرار می گیرد


نصر: مدیرعامل شرکت دارویی اطلی اروپا ارس گفت: پس از تلاش های انجام یافته داروی درمان آرتروز از روز پنجشنبه به صورت رسمی در اختیار بیماران مبتلا به آرتروز در ایران قرار می گیرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "مجید وثوقی" از رونمایی داروی درمان بیماری آرتروز «آرتوکین» و افتتاح اولین کلینیک درمان آرتروز در تبریز خبر داد و گفت: پس از تلاش های انجام یافته این داروی ساخت آلمان از روز پنجشنبه به صورت رسمی در اختیار بیماران مبتلا به آرتروز در ایران قرار می گیرد.

وی طولانی شدن پروسه اعطای مجوزهای لازم برای پخش و تولید این دارو در ایران را نقد کرد و گفت: خوشبختانه در این خصوص شاهد دقت نظر بسیار خوب وزارت بهداشت هستیم، اما در خصوص داروهایی که در دنیا معتبر هستند و استفاده می شوند، این سخت گیری های بیش از اندازه، موجب می شود ایرانی ها دست کم دو سال بعد از این داروها بهره مند شوند. باید در اعطای مجوزهای قانونی دقت شود، اما وقتی که اسناد و اوراق داده شده کافی است، باید صدور مجوزها سریع تر انجام شود.

وثوقی پزشکی ایران را در سطح بالایی ارزیابی کرد و گفت: ایران کشور بزرگی است و ما پزشکان بزرگی مثل رازی و ابوعلی سینا داریم که در تاریخ علم پزشکی نقش آفرینی کرده اند. ایران در پزشکی ریشه دارد و متاسفانه الان ایران مقداری از جایگاه خودش فاصله گرفته است و باید همگی تلاش کنیم تا کمبودها جبران شود.

وی گفت: آرتوکین یکی از نوآوری هایی است که در نوع خود بی نظیر هست و سایر شرکت ها هم امیدوارم چنین رویه ای را دنبال کنند.

مدیرعامل شرکت دارویی اطلس اروپا ارس بر لزوم استفاده از تجارب کشورهای پیشرفته در علم پزشکی و داروسازی تاکید کرد و گفت: انتظار داریم از تجارب کشورهای دیگر استفاده کنیم. در آلمان شرکت های داروسازی با همه شرکت های جهان ارتباط مستمر و سهل دارند و از تجارب یکدیگر استفاده می کنند و نتیجه آن جایگاهی هست که شاهد آن هستیم.

وثوقی گفت: سازمان های اداری ما تجارب شرکت های خارجی را ندارند و انتظار هست برای پیشرفت در این عرصه از تجربه های کشورهای توسعه یافته استفاده کنیم و دولت باید این روند را تسهیل کند. شرکت ها چه بخواهند و چه نخواهند به یکدیگر وابسته هستند و هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی پیشرفت کند.

وی اظهار داشت: امیدوارم آرتوکین نقطه عطفی باشد تا بتوانیم دستکم در علم داروسازی جهانی باشیم و از تجارب کشورهای دیگر برای پیشرفت در این امر استفاده کنیم. از آقای روحانی که با توافق هسته ای زمینه همکاری های علمی را فراهم کرد تشکر می کنم و امیدوارم موفق باشند.

مدیرعامل اطلس اروپا ارس در بخش دیگری از سخنانش گفت: این دارو در ایران جدید هست و بیشتر از 8 سال است که در همه اروپا استفاده می شود، اثربخشی این دارو ثابت شده است و ما خیلی تلاش کردیم تا لیسانس آن را برای تولید و توزیع در ایران بگیریم. این بهترین دارو برای درمان آرتروز است و در حقیقت داروی ساده ای نیست و یک داروی نه شیمیایی، بلکه بیولوژیکی هست. بیمارانی که با داروهای شیمیایی درمان نشدند، شانس دارند که با داروهای بیولوژیکی درمان شوند.

وثوقی ادامه داد: برای استفاده و تجویز این دارو متخصصان ایرانی در مراکز ما آموزش تخصصی می بینند و ما به متخصصانی که دوره های ما را پاس کنند اجازه تجویز این دارو را خواهیم داد.

وی افزود: این دارو برای اینکه متخصصان به خصوصی اجازه استفاده و تجویز این دارو را دارند، به دست بیمار نمی رسد و ما برای جلوگیری از سوء استفاده ها در مراکز معین شده و تحت نظارت برای افرادی که این دارو روی بیماری شان موثر باشد، این دارو را تجویز خواهیم کرد.

وثوقی در پایان گفت: فعلا تنها مرکز رسمی تجویز این دارو کلینیک "فیزیگو" در تبریز هست و ما آرزوی یک ایران بدون درد را داریم و حداکثر تلاش مان را انجام دادیم تا این دارو وارد ایران شود تا بیماران آرتروزی از رنج و درد این بیماری رهایی پیدا کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

آدرس و محل این کلینیک کجاست لطفا اطلاع رسانی شود.
09:58:13 1396/07/20
همشهری
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است