پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76107  | تاریخ خبر : 1396/07/20  | ساعت : 00:33

رئیس کمپانی "برکو ایلاج" در گفتگوی اختصاصی با «نصر»؛

ایران باید آغوش خود را برای همکاری با جهان باز کند/ برنامه بلند مدتی برای حضور در تبریز داریم


نصر: رئیس کمپانی داروسازی "برکو ایلاج" گفت: ایران باید آغوش خود را برای همکاری با جهان باز کند و از ارتباط و تجارت آزاد با جهان نهراسد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، «برت بران» که در صدر هیاتی علمی و اقتصادی برای شرکت در مراسم رونمایی از محصولات شرکت دارویی «اطلس اروپا ارس» به تبریز سفر کرده است، در گفتگو با خبرنگار «نصر» با تاکید بر لزوم تعمیق همکاری های ترکیه و ایران به عنوان دو کشور برادر و همسایه، گفت: ما برای اینکه کار توسعه دو کشور را سریع پیش ببریم، نیاز داریم تا نیروهای دو طرف را در یک مسیر قرار دهیم.

وی به محصولات دارویی این کمپانی اشاره کرد و گفت: ما محصولات خاص، جذاب و مفیدی برای کمک به حفظ سلامت کودکان و بانوان داریم و می دانم با حضورمان در تبریز و ایران خواهیم توانست کمک های شایانی در این خصوص انجام دهیم.

 

برنامه بلند مدتی برای حضور در تبریز داریم

بران تصریح کرد: ما برنامه های بلند مدتی برای کار در تبریز و تولید محصولات دارویی برکو ایلاج در تبریز داریم؛ در ترکیه یک مثل داریم که می گوید برای رسیدن به هدف باید اول جلوی پایت را نگاه کنی و بعد از آن به مسیر نگاه کنی تا آنگاه به هدف نهایی برسی. ما از صبح امروز از چند کارخانه داروسازی تبریز بازدید داشتیم که سرمایه گذاری های کلانی در آن ها صورت گرفته است و آن ها خوشبختانه با آغوش باز از ما استقبال کردند.

photo_2017-10-11_21-34-39 (2).jpg

وی اضافه کرد: ما برای اینکه محصولات برکو ایلاج را به ایران بیاوریم، سرمایه گذاری های مشترک در تبریز انجام خواهیم داد تا علاوه بر تحت پوشش قرار دادن بازار ایران، کشورهای منطقه را نیز تحت پوشش قرار دهیم. وقتی مردم ایران با «برکو» آشنا شوند، ویژگی های خاص آن را خواهند دید.

 

ایران نیاز مبرمی به تکنولوژی های جدید دارد

رئیس کمپانی داروسازی "برکو ایلاج" با بیان اینکه در تبریز با مسئولان وزارت بهداشت ایران مذاکره خواهد نمود، گفت: مسئولان ایرانی دیدگاه های بسیار خوب و علمی دارند و محیط برای همکاری های دو طرفه مساعد است. هدف ما فروختن محصولات مان در بازار ایران نیست، بلکه هدف ما سرمایه گذاری، همکاری های علمی و تکنولوژیکی برای تولید داروهای خاص در تبریز است و من برای تحقق این امر هیجان زیادی دارم و برای آن لحظه شماری می کنم.

برد بران به ظرفیت های علمی و فنی ایران در زمینه داروسازی اشاره کرد و گفت: ایران ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه داروسازی دارد، اما کشور شما نیاز مبرمی به تکنولوژی های جدید برای تولید داروهای موثرتر برای درمان بیماری های خاص دارد و ما با کمال میل آماده همکاری، سرمایه گذاری و انجام تحقیقات مشترک در زمینه علم داروسازی در تبریز هستیم.

 

تبریز در یک نگاه

وی به فعالیت های دیگر کمپانی "برکو" اشاره کرد و گفت: اگر تجربه همکاری موفقی داشته باشیم، ما بسیار مشتاق هستیم تا در زمینه های دیگری مانند عمران و شهرسازی نیز با ایران همکاری داشته باشیم، چرا که در این زمینه هم شرکت های فعال و تجربه های ارزنده ای داریم.

photo_2017-10-11_21-34-42 (2).jpg

بران از تجربه اولین حضورش در ایران و تبریز گفت و افزود: اولین چیزی که در یک نگاه به تبریز به ذهنم رسید این بود که تبریز باید نوسازی شود؛ عین استانبول. بافت فرسوده تبریز خیلی به چشم می زند و شهر شما فضای سبز بسیار فقیری دارد، در حالی که آذربایجان یک منطقه کویری نیست و من از این وضعیت تعجب کردم.

وی در ادامه تاکید کرد: ما دو کشور برادر هستیم و باید دوش در دوش هم رشد کنیم. ما به جایگاهی که شایسته مان است نرسیده ایم، شاید علتش این باشد که کشورهای ما کشورهایی اسلامی است و بسیاری از سیاستمداران جهان بر علیه ما هستند، اما این روال چنین ادامه نخواهد یافت و بالاخره ملت های ما به آنچه شایسته آن هستند، خواهند رسید؛ برای همین همه ما باید به شدت تلاش کنیم.

این فعال اقتصادی برجسته ترک در ادامه گفت: در اصل ترکیه و ایران اگر واقعا دست در دست هم دهند، بیشتر و سریع تر بزرگ خواهند شد. ما دین مشترک، فرهنگ و زبان مشترک داریم و این ما را نزدیک ترین ملت ها به یکدیگر می کند. در همین اولین نگاه متوجه شدم ایران پتانسیل های توسعه بالقوه بسیار محکم و قدرتمندی دارد که منتظر یک جرقه اند تا شکوفا شوند و من در آینده منتظر این مهم خواهم بود.

 

ایران باید آغوش خود را برای همکاری با جهان باز کند

برت بران گفت: ایران باید آغوش خود را برای همکاری با جهان باز کند و از ارتباط و تجارت آزاد با جهان نهراسد. ایران نباید منزوی باشد و باید ازتباطات کافی با دانشگاه ها و کمپانی های بزرگ جهان داشته باشد تا پتانسیل های بالقوه توسعه اش به بالفعل تبدیل شود.

http://nasrnews.ir/Portals/0/2017/10/photo_2017-10-11_21-34-39.jpg

وی در پایان گفت: ایران و ترکیه یک تاریخ هزاران ساله و غنی دارند و باید از این تجربه گرانقدرشان بهره ببرند؛ ما باید مثل گذشته مان قدرتمند شویم و فقط به گذشته خودمان افتخار نکنیم، بلکه از گذشتگانمان درس بیاموزیم و مثل آنها بزرگ شویم. من معتقدم ایران و ترکیه خیلی به هم شبیه هستند و ما باید در کنار هم باشیم و کار کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است