پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76095  | تاریخ خبر : 1396/07/19  | ساعت : 15:45

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در تبریز مطرح کرد:

سهم ناچیز ایران در صنعت گردشگری حلال!


نصر: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در تبریز گفت: ایران به عنوان کشوری که تمام تولیدات غذایی آن حلال است، سهم ناچیزی در صنعت گردشگری حلال دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، نیره پیروزبخت در مراسم بزرگداشت روز جهانی استاندارد و آیین معرفی واحدهای نمونه  و برگزیده کیفی در تبریز با بیان اینکه طراحی پوستر روز جهانی استاندارد از سوی یک بانوی طراح ایرانی صورت گرفته بود،  گفت: این پوستر با شعار "استانداردها شهرها را هوشمند می کند" طراحی و در آن به دو مقوله هوشمندی و استاندارد اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیل تجارت و مبادلات بین کشورها از عمده فعالیت های مجمع جهانی ایزو و سازمان ملی استاندار بشمار می آید، ادامه داد: از آنجایی که در مجمع جهانی ایزو بر استفاده از فناوری آی تی در فعالیت های استاندارد سازی تاکید شده است، دولت دوازدهم با فعالیت هایی که در خصوص دولت الکترونیک دارد می تواند نقش خود را پررنگ کند.
وی با تاکید اینکه استاندارد باید در همه عرصه های بشری وارد شود  و برای ایجاد تحول روزانه در زندگی فردی افراد قدم بردارد ، افزود: ایجاد تحول ناشی از فکر باز بوده و در مجمع جهانی ایزو نیز 'فکر باز تحول می آفریند' مدنظر قرار گرفته است.

رئیس سازمان ملی استاندارد توجه به همه مولفه های جامعه به ویژه مسائل زیست محیطی و انرژی را از فعالیت های سازمان ملی استاندارد اعلام کرد و ادامه داد: در این راستا استانداردهای مربوط به مواد غذایی و خودرو تجدید نظر شده و 2 هزار و 400 واحد توزیع سوخت سی ان جی در سراسر کشور از نظر استاندارد مورد بررسی و بازدید قرار گرفته است.

وی با اشاره به سهم ناچیز ایران در تجارت صنعت حلال، اذعان داشت: سازمان ملی استاندارد ایران به صورت همه جانبه فعالیت خود برای افزایش میزان سهم ایران در صنعت حلال آغاز کرده است و هم اکنون عضو هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی شده است.

وی اعلام کرد: این سازمان در راستای انجام وظایف خود در تدوین استانداردهای حلال و ایجاد ساختار انطباق در سطح ملی و به ویژه در سطح کشورهای عضو سازمان همکاری های اسلامی (OIC) مشارکت دارد.

پیروزبخت در انتها خاطرنشان کرد: فعالیت‌های سازمان ملی استاندارد ایران علاوه بر غذا و گردشگری در حوزه‌های دیگر از جمله پوشاک، سرگرمی و رسانه، محصولات دارویی و آرایشی حلال آغاز شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است