پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76091  | تاریخ خبر : 1396/07/19  | ساعت : 14:28

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بیان کرد:

استاندارد راهی برای احیای دریاچه ارومیه ارائه دهد


نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امروزه استاندارد زیست محیطی از دغدغه های اصلی کشور است و امیدواریم خانم پیروزبخت رئیس سازمان استاندر ایران  با همکاری سازمان محیط زیست چاره ای برای دریاچه ارومیه بی اندیشند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در مراسم بزرگداشت روز جهانی استاندارد و آیین معرفی واحدهای نمونه و برگزیده کیفی در تبریز با بیان اینکه امروز استاندارد در فرهنگ تجارب، کسب کار و تجارت به زبان مشترک انسان ها و ملت تبدیل شده است، گفت: استاندارد تنها در مقوله صنعت خلاصه نمی شود و در زوایای پنهان و حتی فعالیت های فردی و اجتماعی را در بر می گیرد.

وی با اشاره به تاریخ 80 ساله پیاده سازی استاندارد در صنعت کشور، ادامه داد: این امر با تلاش کارشناسان دلسوز دستاوردهای فراوانی را برای ایران در پی داشته است و امروزه نیز مقام معظم رهبری به بحث ارتقای کیفیت تولیدات داخلی بسیار اهمیت می دهند و موضوع توسعه و ترویج استاندارد را به صراحت مطرح کرده اند.

وی با بیان اینکه استاندارد مبنایی برای داوری در تمام ابعاد مادی و معنوی زندگی انسان ها است، اظهار کرد: استاندارد سقف یک تولید یک محصول نیست  بلکه حداقلی است که اگر کالایی نداشته باشد نباید از آن استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی استاندار را راهی برای دادن زندگی خوب به انسان ها دانست و افزود: استاندارد تامین کننده امنیت مردمان است زیرا اگر رعاین نشود خسارت های مالی و جانی زیادی به همراه دارد ازین رو در دنیای امروز انتظارات مردم از استانداردها افزایش یافته است پس ادارات موظف هستند مسائل مربوطه را رعایت کنند .

وی اعتماد سازی را یکی از اهداف اصلی استاندار سازی خواند و بیان کرد: اعتماد سازی زیربنای استاندارد است که سبب می شود شفافیت ایجاد شود  پس با فرهنگ سازی این امر باید به جایی برسیم که مردم در نگاه اول به‌جای قیمت به نشان استاندارد توجه کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ استاندارد ، گفت:برای این امر باید از تمام ظرفیت های کشور استفاده شود.

وی با بیان اینکه استانداردهای اخلاقی، حقوقی، آموزشی، بهداشتی، زیست محیطی در کنار استاندارهای صنعتی حائز اهمیت است، اذعان داشت: امروزه استاندارد زیست محیطی از دغدغه های اصلی کشور و ملت است و امیدواریم خانم پیروزبخت رئیس سازمان استاندر ایران  با همکاری سازمان محیط زیست چاره ای برای دریاچه ارومیه بی اندیشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است