پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   76030  | تاریخ خبر : 1396/07/18  | ساعت : 11:12

مشاور بانوان کارآفرین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خبرداد:

تعهد سازمان صنایع کوچک به ایجاد 136 هزار شغل در شهرک های صنعتی کشور


نصر: مشاور بانوان کارآفرین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از تعهد سازمان صنایع کوچک برای ایجاد 136 هزار شغل تا پایان سال در شهرک های صنعتی کشور خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقثل از ایرنا، پریچهر سلطانی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین آذربایجان شرقی افزود: انتظار می رود دولت دوازدهم از ظرفیت بانوان متخصص، توانمند و با انگیزه در حوزه های مختلف استفاده کرده و از این طریق، میزان مشارکت این قشر به عنوان نیمی از جمعیت جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی را افزایش دهد.

وی اظهار کرد: بانوان کشور نیز باید بیش از پیش احساس مسئولیت کرده و به ترویج برخی تفکرات مبنی بر ضعیف بودن زنان و تولید اجناس و کالاهای بی کیفیت توسط بانوان فعال در حوزه های تولیدی و صنعتی خاتمه دهند.

مشاور بانوان کارآفرین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران یادآوری کرد: در سال های گذشته و در بسیاری از حوزه ها شاهد بخشی نگری بوده ایم که این نگرش بر پیکره فعالیت های ارزشمند بخش های متعدد آسیب جدی وارد کرده است.

سلطانی با اشاره به شعار امسال و لزوم تلاش همه جانبه برای تحقق اقتصاد مقاومتی ادامه داد: برای حل بخش بزرگی از مشکلات تولید و اشتغال کشور و تحقق انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی باید بیش از پیش به افزایش مشارکت اقتصادی بانوان در جامعه توجه کرد.

وی با بیان اینکه آن چنان که باید و شاید از ظرفیت ها و توانمندی های بانوان کشور استفاده نشده است، گفت: بر اساس برنامه ای که از سوی دولت اعلام شده تا سال 1400 باید 30 درصد از مسئولیت ها و مناصب مدیریتی کشور به بانوان سپرده شود.

مشاور بانوان کارآفرین مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار کرد: وضعیت آذربایجان شرقی در مقایسه با استان های دیگر از منظر توجه به قابلیت های ویژه زنان با 14 درصد، بسیار خوب است ولی انتظارات از این استان فراتر است.

سلطانی از تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تشویق و ارائه تسهیلات ویژه به بانوان کارآفرین در شهرک های صنعتی خبر داد و افزود: از دو هزار و 200 واحد فعال صنعتی و تولیدی استان آذربایجان شرقی، تنها 15 واحد به دست بانوان مدیریت می شود که این رقم قابل قبول نیست.

وی یادآوری کرد: تعدادی از بانوان کارآفرین در استان می توانند الگوی بسیار مناسبی برای سایر بانوان کارآفرین کشور باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است