پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   75627  | تاریخ خبر : 1396/07/06  | ساعت : 17:04

تراکتورسازی 2 گسترش فولاد 1

تراکتورسازی برنده دربی سرخابی های تبریز


نصر: دربی تبریز میان تیم های گسترش فولاد و تراکتورسازی را شاگردان جوان یحیی گل محمدی به سود خود به پایان بردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، گسترش فولاد و تراکتورسازی در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که هردوی آنها برای کسب پیروزی تلاش می کردند. از سوی دیگر با توجه به غیبت بازیکنان کلیدی در ترکیب تراکتور و استفاده گل محمدی از بازیکنان جوان تصور می شد این تیم کار سختی داشته باشد. با این حال شاگردان جوان گل محمدی عملکرد خیلی خوبی داشتند و توانستند 3 امتیاز را مال خود کنند.

هفته هشتم لیگ برتر/ ساعت 14

ورزشگاه بنیان دیزل تبریز/ تماشاگر: حدود 2500 نفر

داور: اشکان خورشیدی              کمک‌ها: هادی طوسی و عسگر محمدی

اخطار:  فاخر تهامی (7) و مهدی شریفی (24) و محمد ایرانپوریان(85) و فرزاد حاتمی(85) از تراکتورسازی و احمدرضا زنده روح(14) و ادسون هنریکه (57) و محمد خرم الحسینی(72) و مهرداد قنبری(85) از گسترش فولاد

گسترش فولاد:
کوروش ملکی، مسیح زاهدی، دراگان، ادسون هنریکه، یوسف سیدی، آندرانیک تیموریان(70- میلاد فخرالدینی)، احمدرضا زنده روح(59- مهرداد قنبری)، سامان نریمان جهان، سید محمد خرم الحسینی، امید جهانبخش(70- علیرضا ارجمندیان) و رضا خالقی فر
سرمربی: لوکا بوناچیچ

تراکتورسازی:
فرزین گروسیان، محمد مسلمی پور، محمد ایرانپوریان، محمدرضا مهدی زاده، عارف آغاسی، علی اسدزاده، مهدی کیانی، امیر نصرآزادانی، سید فاخر تهامی(90+5- علی اسماعیلی)، مهدی شریفی(57- محمدرضا آزادی) و فرزاد حاتمی(85- رضا عبدی)
سرمربی: یحیی گل محمدی

شرح بازی:

نیمه نخست دیدار تراکتورسازی و گسترش فولاد بسیار سرد دنبال شد. در این نیمه دو تیم بازی محتاطانه ای را انجام دادند و به همین خاطر موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد. با این حال تراکتور مالکیت توپ و میدان را در اختیار نداشت و در عین حال گسترش فولاد چشم به ضد حملات بست. روی یکی از همین ضد حملات نیز سامان نریمان جهان توپ را به تیر دروازه تراکتورسازی زد. در نهایت اتفاق خاصی رخ نداد تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.
در نیمه دوم تراکتورسازی بازی بهتری انجام داد و گلی که امیر نصرآزادانی به ثمر رساند، باعث شد روحیه این تیم بالا برود. انرژیک بودن جوانان تراکتورسازی باعث شد روی حملات نصفه و نیمه ای که گسترش فولاد برای جبران گل خورده انجام می دهد، گل دوم نیز وارد دروازه آبی پوشان شود. در ادامه گسترش فولاد تلاش زیادی انجام داد و حملات زیادی را روی دروازه تراکتور پی ریزی کرد؛ اما حاصل تلاش آنها فقط جبران یک گل خورده بود تا 3 امتیاز بازی به حساب تراکتور واریز شود.

شرح گل ها:

یک بر صفر تراکتور (امیر نصرآزادانی): دقیقه 48: محمد ایرانپوریان در جناح راست صاحب توپ شد و به امیر نصرآزادانی پاس داد؛ او در حالی که فضای خالی دروازه گسترش فولاد را با اشتباه کوروش ملکی در جاگیری دید با ضربه ای خوب از پشت محوطه جریمه دروازه را باز کرد و گل زیبایی را به ثمر رساند.

دو بر صفر تراکتورسازی(فاخر تهامی): در دقیقه 73 بازیکنان تراکتورسازی حرکت ترکیبی خوبی را انجام دادند و در نهایت کیانی با یک پاس زیبا فاخر تهامی را صاحب توپ کرد. این هافبک جوان نیز با ضربه ای دقیق برای بار دوم دروازه کوروش ملکی را فرو ریخت.
دو بر یک گسترش فولاد(میلاد فخرالدینی): روی یک ضدحمله بازیکنان گسترش فولاد به محوطه جریمه تراکتور سازی رسیدند، رضا خالقی فر در داخل محوطه فخرالدینی را صاحب توپ کرد تا این بازیکن با ضربه ای دقیق و شوتی محکم یکی از گل های تراکتورسازی را جبران کند.

بهترین بازیکن زمین؛ مهدی کیانی

کاپیتان باتجربه تراکتورسازی در میانه میدان نمایش بی نقصی را ارائه کرد. مهدی کیانی که در این فصل یکی از بهترین فصل های دوران فوتبالی اش را می گذراند، مقابل بازیکنان گسترش فولاد عملکرد فوق العاده ای داشت. او چندین خطا از بازیکنان گسترش فولاد در وسط زمین گرفت و روی هر دو گل تراکتورسازی نیز نقش داشت. در صحنه گل اول پاس اول را به ایرانپوریان داد تا او توپ را در اختیار نصرآزادانی قرار دهد. گل دوم نیز با پاس فوق العاده کیانی به تهامی رقم خورد.

دقایق حساس:

دقیقه 2: ضربه رضا خالقی فر از داخل محوطه جریمه از کنار دروازه گسترش فولاد به بیرون رفت.

دقیقه 10: ضربه مهدی کیانی از پشت محوطه جریمه گسترش فولاد از کنار دروازه این تیم با اختلاف اندک به بیرون رفت.
دقیقه 15: ضربه از راه دور مهدی شریفی با پای چپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه 25: مهدی شریفی مهاجم تراکتورسازی در محوطه جریمه گسترش فولاد سرنگون شد، اما داور اعتقادی به خطا نداشت و حتی به خاطر تمارض به شریفی کارت زرد داد.

دقیقه 36: سامان نریمان جهان با فرزین گروسیان در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما گروسیان ضربه این بازیکن را مهار کرد و مانع گل شدن توپ شد.
دقیقه 37: فشار تیم گسترش فولاد روی دروازه تراکتورسازی در نهایت با ضربه سامان نریمان جهان از گوشه محوطه جریمه همراه شد که توپش با بدشانسی او تیر عمودی دروازه گسترش فولاد را به لرزه در آورد.

دقیقه 41: امیر نصرآزادانی برای مهدی شریفی توپ را به خوبی ارسال کرد، اما کوروش ملکی با دستان کشیده اش آن را گرفت و مانع از ایجاد خطر روی دروازه گسترش فولاد شد.

دقیقه 63: ضربه آندرانیک تیموریان از پشت محوطه جریمه با اختلاف اندک از کنار دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

دقیقه 70: رضا خالقی حرکت تکنیکی زیبایی را شروع کرد و با عبور از چند بازیکن تراکتورسازی ضربه اش را به سمت دروازه زد که توپ با اختلاف اندک از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 83: ضربه امیر نصرآزادانی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه گسترش فولاد به بیرون رفت.
دقیقه 84: ضربه علیرضا ارجمندیان را فرزین گروسیان به راحتی در اختیار گرفت.
دقیقه 88: مهدی کیانی به زیبایی خرم الحسینی را دریبل کرد و ضربه اش را زد، اما توپ با برخورد با مدافعان گسترش فولاد به کرنر رفت.
دقیقه 90: ضربه سر دراگان با اختلاف از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.

اتفاق ویژه؛ غرش شیر بچه های یحیی
تراکتورسازی در بازی امروز مقابل گسترش فولاد 6 بازیکن کلیدی خود به نام های محمد ابراهیمی، محمد نوری، سینا عشوری، شهرام گودرزی، محمد نادری و علی طاهران را در اختیار نداشت. در غیاب این بازیکنان یحیی گل محمدی به جوانان دیگری مانند عارف آغاسی، امیر اسدزاده، امیر نصرآزادانی، فاخر تهامی، رضا عبدی، محمد مسلمی پور و علی اسماعیلی فرصت داد که آنها عملکرد خیلی خوبی داشتند و توانستند برد ارزشمندی را رقم بزنند.

حاشیه ها:

*برخلاف سایر دیدارهای برگزار شده در لیگ برتر، سکوهای ورزشگاه بنیان دیزل بین هواداران 2 تیم تقسیم نشده است. تراکتوری‌ها در کنار هواداران گسترش فولاد حضور دارند.
*قبل از شروع مسابقه لوکا بوناچیچ و یحیی گل محمدی برخورد گرمی باهم داشتند.
*محمدرضا آزادی مهاجم جوان تراکتورسازی در این مسابقه روی نیمکت نشسته است.
*بازیکنان سابق تراکتور که اکنون در گسترش فولاد توپ می زنند قبل از بازی به سمت نیمکت سرخپوشان تبریزی رفتند.
*چمن ورزشگاه بنیان دیزل پیش از آغاز دیدار تیم‌های گسترش فولاد و تراکتورسازی آبیاری شد.
*هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی در زمان ورود فرزین گروسیان به زمین بازی، وی را مورد تشویق قرار دادند.

*میلاد فخرالدینی و سیدمحسن حسینی دو بازیکن باتجربه گسترش فولاد روی نیمکت با شوخی و خنده هایشان فضای شادی را ایجاد کرده بودند.
*با وجود اینکه این مسابقه دربی تبریز محسوب می شد، اما استقبال زیادی از سوی هواداران انجام نشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است