پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   75377  | تاریخ خبر : 1396/07/01  | ساعت : 19:05

"مصطفی طالبی" کارگردان تئاتر تبریزی در گفت و گو با «نصر»/

من همه چیز را به خدا خواهم گفت


نصر: کارگردان تئاتر تبریزی از به روی صحنه رفتن نمایش "من همه چیز را به خدا خواهم گفت" پس از ایام محرم و صفر خبر داد

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، "من همه چیز را به خدا خواهم گفت" عنوان نمایشی است که توسط "مصطفی طالبی" نوشته و کارگردانی شده است و در آینده ای نزدیک در تبریز توسط گروه نمایشی "اوج" به روی صحنه خواهد رفت.

"مصطفی طالبی" در گفت و گو با خبرنگار نصر، این نمایش را سفری از ازل تا ابد معرفی کرد و گفت: این نمایش از زمان هبوط حضرت آدم و قبل از آن آغاز و تا زمان کنونی ادامه دارد. در این نمایش تمامی فجایعی که بشر در طول قرن ها نسبت به زندگی خود، هم نوعان و محیط پیرامون خود روا دانسته به نمایش درمی آید.

وی ادامه داد: فجایعی همچون قتل همنوع، ظلم هایی که بشریت در طول تاریخ همچون قیام عاشورا، جنگ های جهانی، فاجعه هیروشیما، اشغالگری های صهیونیستی، تکفیری های روزگار کنونی و یا ظلم هایی نظیر آنچه بشریت نسبت به محیط زیست پیرامون خود انجام می دهند به عنوان جزئی از گناهانی که انسان بر خود و دنیای خود روا داشته در این نمایش مورد اعتراف قرار می گیرد.

طالبی با بیان اینکه طرح اعترافی این نمایش اقتباس شده از اعتراف اعضا و جوارح بدن در روز قیامت است، اظهار کرد: تلاش ما در این نمایش به طوری است که تمام موضوعات به عینه از قرآن کریم الهام گرفته و تک تک موضوعات دینی به آیه های شریف قرآن دلالت دارد.

کارگردان تبریزی تاکید کرد: این نمایش اعتراف نامه بزرگی بر گذشته بشریت است تا بلکه انسان ها را متوجه اتفاقات تلخ و گزنده ای که جایگاه انسان را از اشرف مخلوقات تا پست ترین موجودات تقلیل داده است، کند.

طالبی در پایان خاطرنشان کرد: این نمایش به وسیله گروهی از بازیگران جوان و خوش ذوق بر روی صحنه خواهد رفت، همراهی گروه تواشیح، گروه کر زنده و همچنین پرده الکترونیکی یک مجموعه هماهنگ در کنار هم چیده شده از ویژگیهای خاص این نمایش به حساب خواهد آمد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است