پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74950  | تاریخ خبر : 1396/06/23  | ساعت : 02:50

"محمد محمدپور" در دوازدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ آذربایجان شرقی تاکید کرد:

فعالیت جزیره ای مانعی بر پیشرفت صنعت چاپ آذربایجان


نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، گفت: پیشرفت صنعت چاپ در استان، زمانی تحقق خواهد یافت که صاحبان اندیشه با همکاری و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود، گامی موثر در این عرصه بردارند، فعالیت های جزیره ای نه تنها گامی پیش رو نیست بلکه پرتگاهی برای سقوط این صنعت است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، "محمد محمدپور" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، در دوازدهمین جشنواره ملی صنعت چاپ استان، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های پیشکسوتان صنعت چاپ در استان، نقش این افراد را در توسعه عرعه چاپ استان بسیار کلیدی و پر اهمیت دانست.

وی با اشاره بر جایگاه استان در گسترش و پیدایش صنعت چاپ در کشور، اظهار کرد: ما با افتخار بر تاریخ و فرهنگمان بر خود می بالیم که یکی از پیشگامان صنعت چاپ در کشور هستیم، آینده نگری پیشینیان، پذیرش صنعت های جدید و به کارگیری آن ها یکی از مهم ترین اصل های توسعه شهری بوده که ما درصنعت چاپ نیز منت دار این بلند نظری و آینده نگری پیشینیانمان هستیم.

محمدپور تاکید کرد: اگر امروز صنعت چاپ در آذربایجان پویا بوده و فعالیت دارد مدیون دانش و درک پیشینیانی است که در گذشته برای آینده آذربایجان بادرایت تصمیم گرفته و مستحکم گام برداشته اند. اگر درایت آن هانبود اکنون ما در عرصه فرهنگ حرفی برای گفتن نداشتیم.

وی "اتفاق و همدلی" را مهم ترین رکن برداشتن موانع، رفع مشکلات، ارزیابی چالش ها و پیشرفت موازی با جوامع پیشرفته جهان در عرصه چاپ دانست.

محمدپور با تاکید بر اینکه فعالیت های جزیره ای در هر عرصه ای بازدارنده توسعه آن خواهد بود، ادامه داد: بسیار خرسندیم که در طول سال های اخیر شاهد موفقیت های عدیده ای از برخی فعالان حوزه ماپ بوده ایم، اما انتظار می رود تا برای پیشبرد اهداف توسعه این صنعت فعالان توانای استان به اتفاق و همفکر در جهت پیشرفت این حوزه گام بردارند، چراکه فعالیت های جزیره ای کار ساز نیست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با پیشنهاد ایجاد تشکل های صنفی و تشکل های حرفه ای حوزه چاپ، فعالان این عرصه را به شرکت در جلسات هم اندیشی، رفع موانع و شناسایی مسیر درست در جهت توسعه و گسترش صنعت چاپ فرا خواند.

اصحاب چاپ استان برای خود چشم انداز و افقی ترسیم کنند، تا ما نیز نقش خود را در آن افق یافته و سهم خود را در راستای تحقق اهداف پایداری این صنعت با قدرت ادا کنیم.

وی با اشاره بر اینکه گردش مالی حاصل از صنعت چاپ و بسته بندی در دنیا حدود هزار میلیارد دلار است، افزود: متاسفانه باید واقف باشیم که در این سهم از گردش مالی حوزه چاپ و بسته بندی، حوزه چاپ ما سهم قابل توجهی ندارد. ما باید نقطه مطلوب را در اهداف خود بیابیم و حوزه چاپ برای کشورمان ارزش افزوده ایجاد کند.

محمدپور در پایان خاطرنشان کرد: حوزه چاپ و بسته بندی نه تنها به خودی خود ارزش آفرین است بلکه این ارزش را به عرصه های دیگر نیز اعطا می کند، پس با همکاری یکدیگر می توانیم ارزش این حوزه را ارتقا داده و پیشرفت و سهم این عرصه را با آمار های بدست آمده ارائه دهیم.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است