پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74914  | تاریخ خبر : 1396/06/22  | ساعت : 13:05

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

برخورد مجرمانه با حوادث جاده‌ای کارساز نیست/ آموزش رعایت انضباط اجتماعی از دوران کودکی لازمه کاهش حوادث


نصر: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برخورد قضایی برای کنترل حوادث جاده‌ای، گفت: آموزش برخورد با مسائل اجتماعی، رعایت آداب اجتماعی و انضباط اجتماعی از دوران کودکی ضروری است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، سلمان خدادادی در خصوص تشکیل کارگروه ویژه رسیدگی به مشکلات و دلایل وقوع حوادث رانندگی با ورود دادستانی کل کشور، اظهار داشت: برخورد قضایی با همه تخلفات جامعه نگاه منفی را ایجاد می‌کند متاسفانه یکی از اشکالات اساسی در رفع مشکلات اکتفا به برخوردهای قضایی با همه موارد است و این در حالی است که کشورهای مشابه ما یک‌هزارم پرونده قضایی موجود در محاکم قضایی، دادگاه‌ها و دادسراهای ما را هم ندارند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه اعلام شده بیش از 15 میلیون پرونده در حال رسیدگی در محاکم قضایی است که ناشی از نگاه‌های قضایی و مجرمانه به رفع تخلفات در کشور است، در حقیقت بسیاری از مشکلات ریشه فرهنگی دارد از این رو عموم مردم ما باید برخورد با مسائل اجتماعی، رعایت آداب اجتماعی و انضباط اجتماعی را از دوران کودکی بیاموزند.

وی افزود: ورود دستگاه‌قضایی و دادستانی به مشکلاتی چون حوادث جاده‌ای را درست نمی‌دانم زیرا این نوع برخوردها بازدارنده نیست، در حقیقت دادستانی باید نسبت به عدم استاندارد جاده‌های کشور، عدم سرمایه‌گذاری در حوزه حمل و نقل و عدم استاندارد خودروهای تولید داخل ورود جدی پیدا کند.

خدادادی با بیان اینکه حوادث جاده‌ای ریشه در مسائل متعدد دارد که برخورد با رانندگان متخلف راهکار آن نیست، گفت: متاسفانه مردم خودروهای تولید داخل را با قیمت بالا و کیفیت پایین خریداری می‌کنند، از این رو بر افزایش حوادث جاده‌ای دامن زده است.که با عوامل انسانی، ارتقا فرهنگ رانندگی و رعایت انضباط اجتماعی حل شدنی است.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر فرهنگ سازی در جامعه برای کنترل و کاهش حوادث جاده‌ای، تصریح کرد: برخورد مجرمانه و تلقی جرم برای حوادث جاده‌ای لازم نیست، بنابراین بهتر است به نوعی دیگر معضل تخلفات رانندگی و حوادث جاده‌ای بررسی شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

جناب اقای خدادادی عامل تصادفات عدم همراهی مسئولین و مردم است . در جامعه ای که مدیران حمل و نقل بی تخصص باشند و نمایندگان محترم نیز آنها را به ادارات تحمیل نمایند کار بهتر از این نمیشود .
13:20:56 1396/06/22
علی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است