پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74902  | تاریخ خبر : 1396/06/22  | ساعت : 09:30

کارگردان نمایش خواب در فنجان خالی:

چهره ی مخاطب گویای رضایتمندی اوست/ نخبه فراری مضمون اصلی نمایش خواب در فنجان خالی


نصر: کارگردان نمایش خواب در فنجان خالی در تشریح استقبال مخاطبان از این نمایش گفت: استقبال زیاد مخاطبان از یک اثر موجب رضایت گروه هنری است اما اینکه بتوان برقراری ارتباط یک مخاطب با اثر را از چهره او تشخیص داد برای یک گروه هنری ارزش و لذت زیادی دارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، علی کاظمی وند در گفتگو با واحد خبر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی اظهار کرد: تنها عامل نارضایتی از برگزاری این جشنواره مربوط به قبل از شروع آن است زیرا جدول زمانبندی و نتایج آثار راه یافتگان به جشنواره دیر ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: البته با همت دبیر و گروه اجرایی جشنواره این مشکلات تا آغاز برنامه ها رفع شد و تاکنون در روند اجرایی خود جشنواره مشکل و بی نظمی وجود نداشته و اجراها در سطح مطلوبی درحال برگزاری است.


کاظمی وند در تشریح نحوه برگزاری این جشنواره نسبت به سال های گذشته گفت: تفاوت جشنواره امسال حضور و همکاری دانشگاه نبی اکرم بود که مشارکت متعدد آثار این دانشگاه نشان از فعالیت مطلوب کانون نمایش این دانشگاه دارد، همچنین حضور گروه های جوان در بخش تجربه های نو نیز تفاوت شاخص این جشنواره با سال های گذشته است.
کارگردان نمایش خواب در فنجان خالی تصریح کرد: امسال بار سومی است که من به طور متوالی در جشنواره شرکت می کنم و حقیقت این است که پیش بینی دقیق نظر داوران غیر ممکن بوده و قطعا دیدگاه و سلیقه سه نفر نسبت به یک اثر متفاوت خواهد بود اما امیدواریم که نظر داوران نسبت به اثرمان نظری مثبت باشد.

کاظمی وند در تشریح داستان نمایش خود و پیامی که به مخاطب القا می کند، گفت: این نمایش تصویری از یک خاندان قجری را در سال1378نشان می دهد که شخصیتی به نام فرامرز قصد مهاجرت به خارج از کشور را داشته اما به دلیل یک پیوند و ازدواج فامیلی و همچنین به دلیل رو به احتضار بودن بزرگ این خاندان از دست یابی به خواسته خود ناکام مانده است و در سیر این جریانات با برگشت زمان و جوان شدن بزرگ این خاندان پرده از اتفاقاتی که در این تبار افتاده بود، برداشته می شود.

وی اضافه کرد: نغمه ثمینی که نویسندگی این اثر را برعهده داشت که یکی از نویسندگان توانای کشور است که همواره از قالب ها و مضمون های ایرانی برای نوشتن بهره می گیرد و در این نمایش نیز چارچوب انتخاب شده قالبی ایرانی است.
کاظمی وند ادامه داد: نمایش نخبه پروری و نخبه فراری اصلی ترین پیام این نمایش است و ما به دنبال به تصویر کشیدن مسئولیت یک خانواده به عنوان بخشی از جامعه در حفظ و نگهداری این نخبگان و همچنین اهمیت حفظ و نشر آثار این نخبگان توسط جامعه بودیم.

این کارگردان تبریزی در خصوص میزان استقبال مخاطبان از این نمایش اذعان کرد: علاوه بر استقبال زیاد برداشتی که از چهره مخاطبان داشتیم نشان از رضایت آنان از اثر داشت و ما از اینکه مخاطبمان با اثر ارتباط لازم را برقرار کرده بود نهایت رضایت را داریم.
گفتنی است، نمایش «خواب در فنجان خالی» به قلم نغمه ثمینی و کارگردانی علی کاظمی وند در دومین روز از بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی و در بخش مسابقه ای این جشنواره به روی صحنه رفت.
لازم به ذکر است، بیست و نهمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان شرقی، از 19 تا 24 شهریور ماه در دو بخش اصلی و تجربه های نو، با داوری اساتید و پیشکسوتان تئاتر کشور اجرا شده و آیین اختتامیه این جشنواره شامگاه روز جمعه 25 شهریور ماه در آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری 29 بهمن تبریز برگزار می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است