پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74865  | تاریخ خبر : 1396/06/21  | ساعت : 14:30

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس خبر داد:

جزئیات جلسه امروز نمایندگان آذربایجان‌شرقی درباره استاندار جدید آذربایجان‌شرقی/ معیارهای نمایندگان برای استاندار جدید


نصر: نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: جلسه امروز مجمع نمایندگان عملا تشکیل نشد ولی با حضور تعدادی از نمایندگان استان آذربایجان شرقی جلسه‌ای برای وضعیت استانداری برگزار کردیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، محمدحسین فرهنگی اظهار کرد: جلسه امروز مجمع نمایندگان عملاً تشکیل نشد ولی با حضور تعدادی از نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی جلسه‌ای برای وضعیت استانداری برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه جلسه امروز نمایندگان استان در راستای تعیین معیارهایی برای انتخاب استاندار جدید آذربایجان‌شرقی بود، افزود: نمایندگان حاضر تاکید فراوان روی سوابق، قدرت اجرایی در سطح ملی، تخصص و توانمندی فرد داشتند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: طبق خواسته نمایندگان استان فرد منتخب برای مسوولیت استانداری باید برای انسجام استان و توسعه کارآفرینی و نوآوری تلاش کرده و سبقه موفق در این زمینه نیز داشته باشد.

وی با تاکید به اینکه طبق معیار نمایندگان استاندار جدید باید تعامل خوبی با نمایندگان 2 قوه مقننه و قضایی داشته باشد، بیان کرد: یکی دیگر از معیارهای اساسی نمایندگان عدم وجود حساسیت افکار عمومی استان روی فرد معرفی شده باشد.

فرهنگی اذعان داشت: تمام این معیارها جمع‌بندی شده و به وزارت کشور نیز اعلام می‌شود تا استاندار منتخب بر اساس این معیارها معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه امروز با حضور تعدادی از نمایندگان استان برگزار شد و تعدادی دیگر نیز به صورت تلفنی نظرات خود را مطرح کرده بودند، ادامه داد: احتمال برگزاری جلسات غیررسمی دیگر در راستای استانداری آذربایجان‌شرقی با نمایندگان استان وجود دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از تمام رسانه‌ها خواهشمندیم گفته‌ها و اظهار نظرهای نمایندگان را تحریف نکرده و به جملات دیگر تبدیل نکنند.

وی افزود: نمایندگان بنابه ایجاد محدودیت برای انتخاب استاندار ندارند، بلکه هم‌اندیشی و کمک لازم را خواهند کرد و برخی موضوعات از قبیل تعیین جانشین و لغات غیرمحترمانه از زبان نمایندگان تحریف در جملات مصاحبه‌های نمایندگان است.

روز گذشته در پی استعفای علی‌اصغر احمدی، اسماعیل جبارزاده که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون سمت استانداری آذربایجان‌شرقی را بر عهده داشت با حکم وزیر کشور به عنوان معاون جدید سیاسی وزارت کشور منصوب شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

تنها گزينه براي اين سمت كه در پروسه مديريتي دولت يازدم در استان براي استان بيشتر كارساز بود دكتر پور مهدي معاونت عمراني استانداري آذربايجان شرقي بود اميدواريم با انتخاب ايشان از وزارت كشور بيشتر شاهد پيشرفت استان باشيم .
15:03:40 1396/06/21
عبدي
  

پور مهدي همان كسي است كه در حادثه قطار مخالف شكايت از وزيرراه بود
08:39:24 1396/06/22
كبيري
  
اقا نمایندگان محترم برن دنبال قانون گذاریشون لطفا در اجرائیات دخالت نکنن.
20:54:28 1396/06/21
رضا
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است