پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74783  | تاریخ خبر : 1396/06/20  | ساعت : 07:00

گزارش «نصر» از زنگ افتتاح بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان/

قدم به قدم در مسیر ارتقای تئاتر آذربایجان شرقی


نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، گفت: نیم سال نخست سال جاری شاهد به اجرا درآمدن 645 نمایش در سطح استان بوده ایم، این آمار نشان دهنده آینده ای درخشان در عرصه هنرهای نمایشی استان است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، شامگاه دیروز زنگ افتتاح بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان آذربایجان شرقی، به دست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر جشنواره، پیشکسوتان و فعالین حوزه هنرهای نمایشی به صدا درآمد.

"محمد محمدپور" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، در آیین افتتاح بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان، با بیان اینکه دیدگاه والا و دور اندیش پیشکسوتان تئاتر، بسترساز فعالیت و جنبش هنری استان است، اظهار کرد: ظرفیت و توانمندی تئاتر استان بسیار گسترده است، خوشحالیم عزیزانی که در دهه‌ی ۴۰ یا ۵۰ فعالیت می‌کردند، امروز نیز در توسعه‌ و پیشرفت تئاتر استان فعالیت کرده و سهم دارند و این موضوع نشان می‌دهد که همه در تلاش برای پیشرفت تئاتر استان هستند.

وی افزود: بسیار خرسندم از اعلام اینکه فعالیت و زمینه سازی پیشکسوتان عرصه هنرهای نمایشی امروز به ثمر رسیده و شاهد رشد و شکوفایی هنرمندان جوان در استان هستیم.

محمدپور ادامه داد: پیرو این فعالیت های ارزشمند، در سال های اخیر شاهد خوش درخشیدن هنرمندان جوانمان در عرصه های ملی و بین المللی بوده ایم که امیدواریم با هموارسازی بیشتر مسیر موفقیت آن ها بتوانیم قدر دان زحمت های آن ها باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در میان سخنان خود از ثبت19 گروه نمایشی از استان در سال جاری در سامانه‌ی انجمن هنرهای نمایشی کشور خبر داد و گفت: سال‌ گذشته 15 گروه نمایشی از آذربایجان شرقی در این سامانه ثبت‌نام کرده‌ بودند که این آمار در سال جاری به 34 گروه نمایشی ارتقا یافته است، همچنین طبق آمار بدست آمده امسال میزان فعالین عرصه تئاتر استان به ۷۲۰ نفر رسیده است.

محمدپور با اشاره به اینکه شهر و تمدن شهری از ابتدا ملازم با تئاتر بوده است، خاطرنشان کرد: این دو گزینه هر دو یکدیگر را تقویت کرده و در حقیقت، تئاتر، توسعه شهری را در پی داشته است؛ اگر قدم‌های مثبتی در عرصه تئاتر برداریم، می‌توانیم امیدوار باشیم که در عرصه سینما نیز توسعه می‌یابیم.

وی با بیان اینکه عرصه تئاتر، عرصه فراگیر برای تمامی هنرهاست، ادامه داد: رشد تئاتر استان درنتیجه‌ی رشد هنرهای مبنایی بوده و با موفقیت در این عرصه می‌توانیم در عرصه‌های هنری دیگر نیز توسعه یابیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اینکه حمایت همه جانبه از حوزه هنرهای نمایشی باید در اولویت های ارگان های دولتی، اجرایی و حتی بخش های خصوصی قرار گیرد، ادامه داد: شهرداری، شورای شهر، بخش های خصوصی و مجموعه‌هایی که در توسعه شهر نقش دارند باید تئاتر را همراهی کنند و همه باهم باید در روشن سازی جایگاه تئاتر در جامعه و گسترش و تعمیق فرهنگ عمومی جامعه گام برداریم.

محمدپور با بیان اینکه  همانند گذشته حمایت همه جانبه خود در جهت ارتقا سطح کیفی و کمی تئاتر استان را ادامه خواهد داد، به سخنان خود پایان داد. 

این گزارش حاکی است، پس از نواختن شدن زنگ افتتاح بیست و نهمین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی، نمایش "خانه در باد" اثر "مرضیه محمدزاده" از بخش تجربه های نو بروی صحنه رفت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است