پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74690  | تاریخ خبر : 1396/06/16  | ساعت : 12:00

مدیر كل اداره فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی:

فرهنگ و هنر می‌تواند ارزش افزوده ایجاد كند


نصر: مدیر كل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی گفت : فرهنگ و هنر می تواند ارزش افزوده ایجاد كند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد محمد پور در مراسم اختتامیه نمایشگاه هنری هنرمندان شهر تبریز كه به همت دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شده بود،اظهار کرد: آذربایجان شرقی خاستگاه هنرهای متعدد، فرهنگ و اندیشه و تمدن است و در عرصه‌های مختلف ردپای هنرمندان و فرهیختگان این استان مشهود است.

وی بیان کرد : در دنیای امروز هنرمندان به عنوان سرمایه‌های  ملی و انسانی و آثار آنها به عنوان سرمایه های معنوی محسوب می شوند .سرمایه های بزرگی داریم این سرمایه ها ، سرمایه های انسانی ، مادی و معنوی هستند كه به اعتبار هنرمندان و فرهیختگان استان و شهر بوجود آمده اند .

وی در ادامه به جایگاه فرهنگ و هنر پرداخته و افزود : هنوز فرهنگ و هنر جایگاه اصلی خود را در جامعه ما  ندارد و در اذهان عمومی فرهنگ و هنر سربار بخش‌های دیگر تلقی می‌شود؛ در صورتی كه  فرهنگ و هنر به عنوان سرمایه سایر بخش‌ها به شمار می‌آید.

محمد پور عنوان کرد : اگر جامعه ما به جایگاه فرهنگ و هنر و سرمایه‌های ارزشمند معنوی توجه كافی داشته باشد و آثار فاخر و ارزشمند را معرفی كند؛ یكی از مقوله‌های حیرت انگیز در دنیا خواهیم شد.

وی گفت : آثار هنری هنرمندان ثروت ملموس ملی هستند و برنامه ریزان كشور باید بر این باور باشند فرهنگ و هنر می‌تواند سهم مهمی در اقتصاد داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است