پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74661  | تاریخ خبر : 1396/06/15  | ساعت : 15:37

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

برگزاری گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور در تبریز


نصر: رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی ازبرگزاری هفتاد و ‌نهمین گردهمایی معاونان فرهنگی، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، سازمان‌ها و واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور در روزهای بیست و دوم تا بیست و سوم شهریور ماه جاری در تبریز خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، جعفر محسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: محوریت برگزاری این گردهمآیی خود اتکایی فرهنگی -اقتصاد مقاومتی بوده و در آن ضمن بررسی فعالیت‌های حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی در برنامه ششم توسعه این نهاد انقلابی و ارزشی، موضوعات و مسائل مهمی همچون اقتصاد فرهنگ، فرصت‌های ملی در حوزه فرهنگی کشور و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی کشورهای اسلامی توسط شخصیت‌های فرهنگی در سطح ملی مورد بحث قرار می گیرد.

وی از جمله اهداف این گرهمایی را تبیین رویداد تبریز 2018 و لحاظ رویکردهای فرهنگی در آن، بررسی برنامه‌های توسعه در جهاد دانشگاهی با شعار 'خوداتکایی و اقتصاد مقاومتی' در حوزه فرهنگی اعلام کرد.

محسنی اظهار کرد: در این گردهمایی حدود 80 نفر از معاونان فرهنگی واحدها و سازمان‌های جهاد دانشگاهی، روسا و معاونین سازمان‌های تخصصی فرهنگی جهاد دانشگاهی از قبیل خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، مرکز دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی و مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجویان ایران حضور می‌یابند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی همچنین بر تقویت صبغه فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها و لزوم بهره‌برداری هر چه بیشتر دانشجویان از برنامه‌های این نهاد انقلابی تأکید کرد و افزود: توسعه ساختارهای فرهنگی باید متناسب با مزیت‌های نسبی استان و برنامه توسعه استان باشد.

وی، همچنین به ایجاد تنوع در برنامه‌های فرهنگی به منظور بهره‌برداری بیشتر دانشجویان تأکید کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است