پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74660  | تاریخ خبر : 1396/06/15  | ساعت : 15:27

رئیس دانشگاه تبریز خبرداد:

کسب جایگاه نخست کشور از سوی دانشگاه تبریز در رتبه بندی تایمز


نصر:   از کسب جایگاه نخست کشور این دانشگاه به همراه دانشگاه تهران در رتبه بندی معتبر تایمز خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه رتبه بندی معتبر تایمز 14 شهریور امسال منتشر شده است، افزود: در این رتبه بندی معیارهایی مانند آموزش، پژوهش، ارجاعات، ارتباط با صنعت و شهرت بین المللی دانشگاه های جهان مورد سنجش قرار گرفته است.

وی یادآوری کرد: در این رتبه بندی 18 دانشگاه از ایران در فهرست انتخابی قرار داشتند که دانشگاه تبریز در میان دانشگاه های جامع به همراه دانشگاه تهران با قرار گرفتن در رتبه های 601 تا 800 جایگاه نخست کشور را کسب کرده است.

رئیس دانشگاه تبریز اظهار کرد: بر اساس این رتبه بندی دانشگاه های شیراز، فردوسی مشهد، شهید بهشتی، اصفهان و گیلان در رتبه های 801 تا یکهزار و دانشگاه های زنجان، یزد و بیرجند و الزهرا نیز رتبه های بالای یکهزار را کسب کرده اند.

پورمحمدی ادامه داد: در میان همه دانشگاه های کشور اعم از صنعتی، جامع و پزشکی نیز دانشگاه های شریف، امیرکبیر، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، خواجه نصیر و علوم پزشکی تهران در رتبه های 601 تا 800 با دانشگاه تبریز و تهران سهیم هستند.

وی گفت: رتبه بندی تایمز از مشهورترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی جهان است که اولین بار در سال 2004 بنیان گذاشته شد.

رئیس دانشگاه تبریز یادآوری کرد: در سال 2010 روش‌شناسی جدیدی برای این رتبه‌بندی ارائه و در سال 2011 در این روش‌شناسی تغییرات زیادی ایجاد شد که اکنون مورد اعتماد اکثر کشورها و محققان و دانشمندان است.

پورمحمدی، افزود: در این رتبه بندی دانشگاه نوشیروانی بابل بهترین عملکرد را دارد.

دانشگاه تبریز در سال 1325 شمسی با 2 دانشکده ادبیات و پزشکی کار خود را آغاز کرده و در زمان کنونی با داشتن بیش از 21 دانشکده، 10 پژوهشکده و گروه پژوهشی، 5 قطب علمی، بیش از 800 نفر عضو هیات علمی، 24 هزار دانشجو و هزار پرسنل اداری در 209 رشته دکتری تخصصی، 322 رشته کارشناسی ارشد، 164 رشته کارشناسی و 4 رشته کاردانی در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص فعال است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است