پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   74245  | تاریخ خبر : 1396/06/05  | ساعت : 14:40

استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

مطالعات و تحقیقات دانشجویان نباید در کنج کتاب ها بماند /پیگیر عدم صدور ویزا فرانسه برای اعضای تیم رباتیک می شوم


نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: مطالعات و تحقیقات دانشجویان نباید در کنج کتاب ها بماند و تبدیل به پروژه های عملیاتی و ثروت آفرین شود .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، اسماعیل جبارزاده در دیدار با اعضای تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی و جواد انگجی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در استانداری ضمن تبریک موفقیت تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی در کسب رتبه سوم جهانی مسابقات رباتیک 2017 ژاپن، گفت: ایلخچی، مردمانی محجوب و متین دارد و خوشبختانه در طول زمان روند توسعه ای خوبی دارد.

وی با بیان اینکه مقام آوری این دانشگاه نشان از برقراری عدالت اجتماعی - پژوهشی در شهرهای استان است، افزود: این مهم بر اساس رویکرد علمی و تخصصی مدیریت  دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجانی شرقی  در استان ممکن شده است.

وی با تاکید بر اینکه انجام پروژه های این چنینی و کسب موفقیت با کمترین امکانات، بسیار لذت بخش است و ما نیز نهایت تلاش خود را برای حمایت از شما انجام می دهیم، اظهار کرد: این موفقیت ها ثبت نام دانشگاه آزاد ایلخچی به "قطب روباتیک  کشور" را سبب شده است و امیدوارم این اتفاق باعث شود حلقه وصل بین علم و صنعت توسط مدیریت دانشگاه آزاد در استان بیش از پیش افزایش یابد.

وی خطاب به اعضای تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی از آنان به عنوان افتخارات استان نام برد و اذعان داشت: مطالعات و تحقیقات دانشجویان نباید در کنج کتاب ها بماند و تبدیل به پروژه های عملیاتی و ثروت آفرین شود و در این راستا استانداری نیز آمادگی خود را برای تحقق اهداف این حوزه همچون حمایت برای حضور تیم رباتیک در مسابقات مختلف ملی و بین المللی را اعلام می کند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به موفقیت تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی در طراحی و ساخت ترمز ABS  و تشکیل آزمایشگاه تخصصی در این واحد، گفت: انعقاد قرارداد تیم رباتیک با خودرو سازی سایپا، موفقیت دیگری است و استانداری نیز در حد توان از این موضوع حمایت می کند.

وی با تاکید بر لزوم حضور قدرتمند دانشگاه آزاد ایلخچی در نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته تبریز ابراز کرد: یک غرفه مجزا در این نمایشگاه برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های مختلف دانشگاه و بخصوص معرفی ربات انسان نما اختصاص داده شود.

 وی با بیان اینکه  این نمایشگاه، فرصت مناسبی برای ارتباط با صاحبان صنایع و متخصصین دانشگاهی در رشته های مختلف است، اشاره به حمایت شرکت های قدرتمند جهانی از تیم های رباتیک در سطح جهان بر لزوم افزایش ارتباط دانشگاه و صنعت در راستای تحقق اهداف این چنینی تاکید کرد

وی خاطرنشان کرد: عدم صدور ویزای شرکت در مسابقات به کشور فرانسه را همین امروز با مکاتبه با سفیر فرانسه در ایران و اقدامات لازم از وزارت امور خارجه پیگیری می کنم.

شایان ذکر است، لیگ ربات های انسان نمای بزرگسال که یکی از لیگ های اصلی  مسابقات رباتیک 2017 ژاپن بود  که از حساس ترین و مهم ترین رشته های رباتیک بوده و تنها نماینده شرکت کننده جامعه دانشگاهی کشور در این لیگ، تیم IRC دانشگاه آزاد اسلامی ایلخچی و «آرتین» نیز ربات فوتبالیستی است که با تلاشهای شبانه روزی محققان این تیم برای مسابقات ۲۰۱۷ باز طراحی  و نسخه جدیدی از آن به این مسابقات اعزام شد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادمه جلسه ضمن تشکر از زحمات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و نگاه ویژه ایشان به مقوله تحقیقات قدردانی کرد و گفت: دکتر انگجی پایه‌گذار رشد و توسعه دانشگاه آزاد در استان است که حضور مجدد ایشان در رأس این دانشگاه، اعتبار خاصی به فعالیت‌های آن بخشیده است.

وی در این دیدار از خانم معصومه جعفری و آقایان آرش رنجبران، مرتضی عباس‌زاده، فرید مهدوی، وحید علیزاده، سعید سعیدوند و غفور علی‌پور اعضای تیم روبوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی قدردانی کرد..
این گزارش می افزاید ، سیدجواد انگجی رئیس دانشگاه ازاد اسلامی آذربایجان شرقی از انعقاد قرارداد همکاری بین دانشگاه آزاد ایلخچی و شرکت خودروسازی سایپا در زمینه بهینه‌سازی سیستم ترمز ABS خبر داد و با اشاره به اینکه سالانه بالغ بر یک‌هزار میلیارد تومان سیستم ABS وارد کشور می‌شود، گفت: دانشگاه آزاد ایلخچی توانسته است اولین روبات صنعتی برای بهینه‌سازی و تست سیستم ABS را طراحی کند که این طرح آماده سرمایه‌گذاری برای اجراست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همچنین از حمایت‌های استاندار آذربایجان شرقی از دانشگاه‌های استان و تلاش‌های وی در جهت تأمین فضای امن و آرام برای محققان و پژوهش‌گران جوان قدردانی کرد.

در ادامه ، آرش رنجبران  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی هم با اشاره به اینکه این دانشگاه در مدت 13 سال فعالیت خود موفقیت‌های قابل قبولی کسب کرده، گفت: این واحد در سال 94 در حوزه پژوهشی، واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی در کل کشور شناخته شد.

وی افزود: دانشگاه آزاد واحد ایلخچی در حال حاضر یکی از قطب‌های روباتیک کشور است که دو سال پیاپی در مسابقات جهانی روبوکاپ، رتبه سوم جهان را کسب کرده است.

وی ادامه داد: اولین مرکز تخصصی تحقیقات ترمز کشور نیز در این دانشگاه ایجاد شده و اولین آزمایشگاه تخصصی ترمز ABS با همکاری شرکت خودروسازی سایپا به زودی در این دانشگاه افتتاح می‌شود.
 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است