پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73927  | تاریخ خبر : 1396/05/28  | ساعت : 19:23

خبر/

رئیس جدید دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر در تبریز معرفی شد


نصر: رئیس جدید دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر در تبریز معرفی شد.

به گزارش نصر، "محمد محمدپور" در آیین تودیع و معارفه ی روسای دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر در تبریز گفت: آموزش عالی عرصه ای است که هدف آن تربیت انسانهای مستعد، متخصص و متعهد برای ایجاد یک جامعه ی بالنده است و در این میان دانشگاه علمی کاربردی پا را فراتر گذاشته و با پیوند مباحث نظری و عملی و ایجاد مهارت در دانشجویان و همچنین توزیع عادلانه فرصت‌های مهارت‌آموزی و گسترش زیرساخت‌های آموزشی، موضوعات و نیازهای جامعه را رصد کرده و براساس آن آموزش را ساماندهی  و مسیر توسعه و تعالی کشور را هموارتر می سازد.

وی افزود: این دانشگاه یک کارگاه عملی مهارت‌آموزی است و مباحث علمی و کاربردی را در کنار هم دنبال می کند و اگر بخواهیم شاهد پیشرفت و خلاقیت در عرصه‌ فرهنگ و هنر بوده و بزرگان و آینده‌سازان این حوزه را تربیت نماییم باید به بحث آکادمیک کردن فرهنگ و هنر اهمیت بیشتری بدهیم.

محمدپور با اشاره به پیشینه ی غنی آذربایجان  در عرصه ی فرهنگ و هنر گفت:تاریخ هنری آذربایجان سرشار از افتخارات و بزرگان بی شماری است که مکتب ساز و سبک آفرین بودند و این گذشته ی پرافتخار، نیازمند اهتمام بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر و میراث سازی در زمان کنونی است تا هنرمندان فرهیخته ای تربیت شوند.

وی افزود:  با توجه به وجود هنرستان میرک با قدمتی صد ساله در این شهر، و همچنین بزرگان فرهنگ و هنر ایران در این خطه، رسالت دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر دوچندان شده و می بایست تمهیداتی برای تعالی و بالندگی بیش از پیش فرهنگ و هنر استان داشته باشد.

در این آیین همچنین دکتر قالیچی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان طی سخنانی خاطرنشان کرد: در سالهای پس از انقلاب فرصت مناسبی برای تحصیل در مراکز آموزش عالی ایجاد شده و می بایست این امر را قدر دانسته و از آن بهره جوییم.

وی دانشگاههای علمی کاربردی را از متولیان اصلی آموزش مهارت در تحصیلات عالیه عنوان کرد و گفت: کیفی گرایی در دانشگاههای علمی کاربردی از اولویت های اصلی  این دانشگاه است و امیدواریم با یک برنامه ریزی منسجم  بتوانیم به این هدف مهم دست یابیم.

در این آیین از زحمات و تلاشهای احد عبادی تقدیر شده و حکم ریاست خانم علوی  به دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر استان به وی اعطاء شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است