پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73778  | تاریخ خبر : 1396/05/25  | ساعت : 14:53

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد:

امشب پایان مهلت انتخاب رشته کنکور


نصر:  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه مهلت انتخاب رشته در آزمون سراسری 96 ساعت 24 امشب، 25 مردادماه پایان می یابد، از انتشار اصلاحیه سوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان این آزمون خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حسین توکلی اظهار داشت: داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش می توانند علاوه بر مشاهده دفترچه های انتخاب رشته بر اساس گروه های آزمایشی، راهنمای عملی و اصلاحات اعلام شده، نسبت به مرتب سازی رشته های مورد علاقه بر اساس شرایط کارنامه خود اقدام کنند.

وی گفت: به منظور ارائه تسهیلات به داوطلبانی که هنوز موفق به انتخاب رشته در آزمون سراسری 96 نشده اند و با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش درباره رشته‌های جدید و اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته، یکبار مهلت انتخاب رشته تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 مرداد ماه تمدید شده و این فرصت امشب به پایان می رسد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش افزود: اطلاعیه اعلام ظرفیت برای رشته‌های جدید و یا اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) آزمون سراسری 96 روز 23 مردادماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

وی با یادآوری اینکه داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته کرده اند هم تا پایان امروز مرداد فرصت دارند نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند، تصریح کرد: داوطلبانی که تاکنون نسبت به انتخاب رشته اقدام نکرده اند در فرصت باقیمانده می توانند حداکثر 150 کدرشته محل را انتخاب کنند.

توکلی در ادامه خاطرنشان کرد: از تعداد 838 هزار و 929 داوطلب مجاز به انتخاب رشته در کنکور 96 تا ساعت 8 صبح امروز، تعداد 422 هزار و 233 نفر معادل 50.03 درصد داوطلبان مجاز، انتخاب رشته کرده اند.

وی تاکید کرد: متقاضیان پذیرش در رشته های تحصیلی بدون آزمون که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است، چه در کنکور شرکت کرده باشند و چه شرکت نکرده باشند می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش، ضمن ثبت نام، نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون 38 هزار و 5 نفر در این دوره های بدون آزمون ثبت نام کرده اند، یادآور شد: افراد علاقه مند می توانند تا ساعت 24 امشب، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون اقدام کنند.
آزمون سراسری سال 96 در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحانی در کشور و 27 حوزه در 23 کشور دنیا با حضور 838 هزار و 972 داوطلب حاضر در جلسه آزمون برگزار شد که از این تعداد، 838 هزار و 929 داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند.

** اصلاحیه سوم دفترچه‌ راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری 96 منتشر شد

فهرست رشته‌ محل‌های جدید و اصلاحات سری سوم دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری 96 منتشر شد.

پیرو انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ و اطلاعیه‌های ۱۸ و ۲۳ مردادماه ۹۶ سازمان سنجش، برخی اصلاحات و همچنین رشته محل‌های جدید علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنمای کنکور و اطلاعیه‌ های فوق به سازمان سنجش رسیده است.

داوطلبان برای تکمیل و درج کدرشته‌ محل‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته می‌توانند تا پایان امروز، چهارشنبه ۲۵ مرداد اقدام کنند؛ این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد و به تقاضاهایی که به هر طریق دیگر و بعد از این تاریخ ارسال شود ترتیب اثر داده نمی‌شود.

داوطلبانی که قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تکمیل و رسید انتخاب رشته ۱۵ رقمی دریافت کرده‌اند نیز در صورت تمایل و با توجه به مندرجات این اطلاعیه، می‌توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اولویت‌های انتخابی خود تا تاریخ اعلام شده اقدام کنند.

جزییات اصلاحات سری سوم مربوط به رشته محل های دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری 96 در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org درج شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است