پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   73636  | تاریخ خبر : 1396/05/22  | ساعت : 19:37

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن کشور در گفت و گو با نصر خبر داد:

تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار به پروژه ریل گذاری ترکمنچای به بستان آباد/ ریل گذاری روزانه 800 متر


نصر: معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار به پروژه ریل گذاری راه آهن ترکمنچای به بستان آباد خبر داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، جبارعلی ذاکری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار نصر افزود: خوشبختانه روند ریل گذاری پروژه راه آهن ترکمنچای به بستان آباد در سه ماه گذشته سرعت خوبی داشته و امیدواریم با روند فعلی تا مهر ماه امسال این مسیر تکمیل شود.

وی ادامه داد: از هفته جاری نیز با تجهیز کار گاه شماره دو ریل گذاری مسیر بازگشت بستان آباد به ترکمنچای آغاز می شود که امیدواریم با تخصیص اعتبارات لازم روزانه بیش از 500 متر ریل گذاری انجام شود که به واسطه این امر تا پایان مهر ماه شاهد تکمیل این مسیر نیز باشیم.

وی با بیان اینکه بعد از ریل گذاری امکان عبور واگن ها از ریل های وجود دارد افزود: به منظور انجام تست های لازم و استانداردسازی مسیر دو ماه بعد از ریل گذاری عبور واگن های قطار عملیاتی خواهد شد.

ذاکری با بیان اینکه مسافران تبریز – تهران قرار است از طریق ایستگاه بستان آباد راهی تهران شوند گفت: با راه اندازی ایستگاه بستان آباد مسافران مسیر تبریز به تهران از ایستگاه مرکزی راه آهن تبریز با اتوبوس های VIP به ایستگاه بستان آباد منتقل خواهند شد تا مدت زمان کوتاه تری را برای سفر به تهران طی کنند.

وی ادامه داد: بارگیری از مسافران در ایستگاه راه آهن مرکزی تبریز انجام می گیرد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: در فاز دوم پروژه به دنبال راه اندازی ایستگاه باسمنج تا پایان سال جاری خواهیم بود که در صورت مساعد بودن شرایط جوی این امر قابل تحقق است.

وی افزود: بعد از اتمام مسیر ریل گذاری بستان آباد تا باسمنج ، فاز آخر پروژه مربوط به ریل گذاری از ائل گولی تا ایستگاه فعلی راه آهن تبریز می باشد.

وی با اشاره به حمایت های دولت تدبیر و امید از اجرای پروژه راه آهن تبریز- میانه اظهار داشت: امسال دولت بر اساس برنامه پنج ساله ششم کشور 300 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه تصویب کرده است که در طول ماه های گذشته 33 درصد این اعتبارات در قالب 50 میلیارد تومان نقدینگی و 50 میلیارد تومان هم اسناد خزانه اسلامی تخصیص یافته است.

ذاکری ابراز امیدواری کرد : با تداوم توجهات دولت به این پروژه شاهد افتتاح این مسیر و تحقق آرزوی دیرینه مردم آذربایجان شرقی باشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

ائشیت اینانما.
09:55:41 1396/05/23
سئلاب اوشاغی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است